Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7363706
osób.
Oni są z nami:
Zawody Bogdana Kaszuby - XXIII zawody Słupsk 2009

(Na zdjęciu Marcin Łapucki, fot. Jan Włodarek)

W dniu 19 kwietnia odbyły się po raz 23 ogólnopolskie zawody w kulturystyce „Słupsk”, które pod tą nazwą kontynuują najdłuższy cykl zawodów w historii polskiej kulturystyki.

Teraz w tej imprezie startowało 23 zawodników z całego kraju. Tradycyjnie, sala widowiskowa Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku była zapełniona miłośnikami mięśni. Występ każdego zawodnika był nagradzany brawami. Ta sympatyczna atmosfera rywalizacji zawodników wynikała również ze sprawnego przebiegu zawodów, który nadzorował Bogdan Kaszuba, prezes Pomorskiego Związku Kulturystyki i Fitness. Oprócz niego należy wymienić bardzo dobrą pracę spikera zawodów Eligiusza Grotha z Lęborka oraz sędziego głównego Jerzego Szymańskiego z Zabrza.

Zawody rozegrano w sześciu kategoriach, zwycięzcami zostali:
juniorzy wszechwag – Kamil Kędra (Luks Zieloni Łańcut); seniorzy: do 70 kg – Karol Cieślak (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Ziemi Puckiej); do 80 kg: - Piotr Tomasik (Paco Lublin); do 90 kg – Piotr Ligus Olimp Zabrze); powyżej 90 kg i 0pen – Marek Kocik (Sandow Legionowo). W najciężej kategorii Bartosz Guran z „Herosa” Ustka zając drugie miejsce, ostatnio poczynił duże postępy. Można przypuszczac ze za dwa tygodnie na Mistrzostwach Polski w Ostrołęce on jak również pozostali finaliści będą walczyli o medale.

Gorący doping towarzyszył występowi Marcina Łapuckiego („Zawisza” Bydgoszcz), który znakomicie wyglądając i pozując bez problemów zwyciężył w kategorii „klasycznej”. Wg. niektórych ekspertów kulturystyki to on był najlepszym zawodnikiem tych zawodów. Marcin Łapucki jest w okresie przygotowania się do mistrzostw Europy w fitness ( broni mistrzowskiego tytułu), ale nie zawęża się tylko do treningu, kilka dni temu można było go spotkać na pokazie mody Izabeli Łapińskiej, towarzyszył Katarzynie Skrzyneckiej, znanej aktorce, prowadzącej aktualnie „Taniec z gwiazdami”.

O wysokiej randze zawodów mogą również świadczyć honorowi goście. Rywalizacje zawodników obserwowali pionierzy polskiej kulturystyki:
- Jan Włodarek, mistrz kulturystyki, najsilniejszy zawodnik epoki Stanisława Zakrzewskiego, zaś w latach 1976 – 1991 organizator tego sportu,
- Stanisław Wielgus - propagator kulturystyki w latach 60, współorganizator mistrzowwskich zawodów w Sopocie.
Obaj wręczali nagrody i gratulowali najlepszym zawodnikom tej imprezy.
Na widowni byli też mistrzowie kulturystyki z lat 80 i 90, oraz czołowe zawodniczki w fitness z minionych lat.
Oni również ocenili, że poziom zawodów był wysoki, zaś strona organizacyjna tej imprezy wzorcowa, co jest zasługą Bogdana Kaszuby z Ustki, zresztą on jest jednym z nas!
Autor: Bartosz Derdowski
, 21 kwietnia 2009 r.

JWIP.PL Zdjęcia z imprezy można zobaczyć na Forum.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Sopot, 1970 r.
Sopot, 1970 r.
STANISŁAW PTASZYŃSKI (1942 - 2019)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE