Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7937984
osób.
Oni są z nami:
Zawody Bogdana Kaszuby - XXIII zawody Słupsk 2009

(Na zdjęciu Marcin Łapucki, fot. Jan Włodarek)

W dniu 19 kwietnia odbyły się po raz 23 ogólnopolskie zawody w kulturystyce „Słupsk”, które pod tą nazwą kontynuują najdłuższy cykl zawodów w historii polskiej kulturystyki.

Teraz w tej imprezie startowało 23 zawodników z całego kraju. Tradycyjnie, sala widowiskowa Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku była zapełniona miłośnikami mięśni. Występ każdego zawodnika był nagradzany brawami. Ta sympatyczna atmosfera rywalizacji zawodników wynikała również ze sprawnego przebiegu zawodów, który nadzorował Bogdan Kaszuba, prezes Pomorskiego Związku Kulturystyki i Fitness. Oprócz niego należy wymienić bardzo dobrą pracę spikera zawodów Eligiusza Grotha z Lęborka oraz sędziego głównego Jerzego Szymańskiego z Zabrza.

Zawody rozegrano w sześciu kategoriach, zwycięzcami zostali:
juniorzy wszechwag – Kamil Kędra (Luks Zieloni Łańcut); seniorzy: do 70 kg – Karol Cieślak (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Ziemi Puckiej); do 80 kg: - Piotr Tomasik (Paco Lublin); do 90 kg – Piotr Ligus Olimp Zabrze); powyżej 90 kg i 0pen – Marek Kocik (Sandow Legionowo). W najciężej kategorii Bartosz Guran z „Herosa” Ustka zając drugie miejsce, ostatnio poczynił duże postępy. Można przypuszczac ze za dwa tygodnie na Mistrzostwach Polski w Ostrołęce on jak również pozostali finaliści będą walczyli o medale.

Gorący doping towarzyszył występowi Marcina Łapuckiego („Zawisza” Bydgoszcz), który znakomicie wyglądając i pozując bez problemów zwyciężył w kategorii „klasycznej”. Wg. niektórych ekspertów kulturystyki to on był najlepszym zawodnikiem tych zawodów. Marcin Łapucki jest w okresie przygotowania się do mistrzostw Europy w fitness ( broni mistrzowskiego tytułu), ale nie zawęża się tylko do treningu, kilka dni temu można było go spotkać na pokazie mody Izabeli Łapińskiej, towarzyszył Katarzynie Skrzyneckiej, znanej aktorce, prowadzącej aktualnie „Taniec z gwiazdami”.

O wysokiej randze zawodów mogą również świadczyć honorowi goście. Rywalizacje zawodników obserwowali pionierzy polskiej kulturystyki:
- Jan Włodarek, mistrz kulturystyki, najsilniejszy zawodnik epoki Stanisława Zakrzewskiego, zaś w latach 1976 – 1991 organizator tego sportu,
- Stanisław Wielgus - propagator kulturystyki w latach 60, współorganizator mistrzowwskich zawodów w Sopocie.
Obaj wręczali nagrody i gratulowali najlepszym zawodnikom tej imprezy.
Na widowni byli też mistrzowie kulturystyki z lat 80 i 90, oraz czołowe zawodniczki w fitness z minionych lat.
Oni również ocenili, że poziom zawodów był wysoki, zaś strona organizacyjna tej imprezy wzorcowa, co jest zasługą Bogdana Kaszuby z Ustki, zresztą on jest jednym z nas!
Autor: Bartosz Derdowski
, 21 kwietnia 2009 r.

JWIP.PL Zdjęcia z imprezy można zobaczyć na Forum.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Twórcza narada
Twórcza narada
W DOWÓD UZNANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE