Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7088428
osób.
Oni są z nami:
Tabletkomania Autor: Ignacy

Jerzy Pachocki- kulturysta naturalny, nie stosował wspomagania. Fot. Jan Rozmarynowski

Młodzież pada ofiarą agresywnego marketingu sięgając po preparaty wspomagające trening kulturystyczny, gdyż one są na masę mięśni, siłę, wytrzymałość itp. Łykają, gdyż bez nich podobno nic z trenowania. Producenci i dystrybutorzy a przy nich właściciele kulturystycznych czasopism z zadowolenia zacierają ręce. Każdego roku mają większy zysk.

„A pill for everyill”, czyli – tabletka na każdą potrzebę - amerykańska zasada już w pełni działa w naszej kulturystyce. Trudno znaleźć kulturystę bez pigułek do łykania.
Sport (kulturystyka naturalna) zmiana diety – to wymaga wyrzeczeń i wysiłku. Tabletka to ułatwia, jest łatwa i tania, a, że nie zawsze skuteczna lub szkodni na zdrowiu, to nie ma znaczenia. Stała się magicznym produktem mocno oddziaływującym na świadomość młodego człowieka.
Dzięki medialnej reklamie w kulturystycznych czasopismach, nawet 14 letnie dzieci sięgają po tabletki na masę jak po dropsy.

Na ten temat dwa lata temu w raporcie tygodnika „Polityka” wypowiedzieli się specjaliści z zakresu medycyny. Jeden z nich stwierdził:
- Brakuje świadomości, że przyswajalność sztucznych witamin i mikroelementów ma się nijak do tych czerpanych z pożywienia. Zapomina się, że tabletki to chemia spożywcza obciążająca organizm. Przedawkowanie witamin może w niektórych przypadkach prowadzić do sytuacji niebezpiecznych dla zdrowia, a podawanie bez potrzeby preparatów żelaza do spadku aktywności własnych ośrodków krwiotwórczych.
Są i inne przykłady na to, że wyżej podana amerykańska zasada jest powszechnie znana. Reklama wytwarza odruch: mała masa. Weź kilka tabletek Kłopoty z siła, weź tabletki! Itp.
To ma być normalne?
Autor: Ignacy
3 maja 2009 r.

JWIP.PL O Jerzym Pachockim przeczytaj artykuł pt. "Powrót po 36 latach" (jest w dziale "WYWIADY").
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Początek lat 70.
Początek lat 70.
JAK TO BYŁO KIEDYŚ...
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE