Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6950702
osób.
Oni są z nami:
Zdrowa Kulturystyka? Autor: Ignacy

W dziale "Medycyna", przedstawiamy rozmowę pt.: „Lekarz o kulturystyce”, dotyczącą wyników badań medycznych przeprowadzonych w jednej z warszawskich siłowni - w zakresie stanu zdrowia ćwiczących, z akcentem na wydolności układu krążenia i przyrostu siły mięśniowej.

Pomimo, że od tej rozmowy, opublikowanej na łamach „”Sportu dla Wszystkich” upłynęło prawie pół wieku, to ona może stanowić odniesienie do stanu zdrowia obecnie ćwiczących w siłowniach. I to wypada niekorzystnie dla współcześnie ćwiczących, ponieważ od wielu lat tego typu badań nikt nie wykonuje w większości naszych siłowni. Z tego powodu można tylko zakładać ze teraz ćwiczący nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania kulturystyki - sportu siłowego. Natomiast prawą jest, że młodzi ludzie przystępują do ćwiczeń bez badań lekarskich. Ćwiczą, więc osobnicy z wadą serca, skrzywionym kręgosłupem i innymi poważnymi chorobami.

Kulturystyka naturalna w latach 60. charakteryzowała się tym, że nie była skalana sterydami, a nawet wspomaganiem chemicznymi odżywkami i suplementami. Po prostu nie było takowych na rynku lub były niedostępne dla kulturystów.
I to już wystarczyło, że uprawiający kulturystykę był na ogół zdrowy, a jego trening modelowo wykraczał poza dźwiganie ciężarów, zawierając elementy ćwiczeń z innych dyscyplin sportowych, np. gimnastyki, lekkiej atletyki.

Doktor W. Bieżański, którego wypowiedzi dla nieistniejącego już od ponad 38 lat kultowego czasopisma „Sport dla Wszystkich” wyraźnie wskazały, że systematyczne uprawianie kulturystyki wpływa pozytywnie na stań zdrowia ćwiczących.

Treść rozmowy pt. "Lekarz o kulturystyce" jest w dziale "Medycyna".
Ignacy, 12 maja 2009 r.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Urocze
Urocze
J. KOŁTUN Z DZIEWCZĘTAMI, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE