Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6813712
osób.
Oni są z nami:
List Mirosława Krawczaka do Bena Weidera - prezydenta IFBB

(Na zdjęciu Mirek)

32 lata temu Mirek – kulturysta naturalny, dziś ceniony instruktor i fotoreporter napisał miły list do Bena Weidera – Prezydenta Międzynarodowej Federacji Kulturystów w Montrealu. Fragmenty tego listu wraz ze zdjęciem Mirka ukazały się w języku angielskim w miesięczniku „Muscle Builder/Power” w 1977 roku.

Mirek otrzymał ten egzemplarz z osobistym życzeniem od Bena Weidera.
Fragment tego listu:

Oto bardzo uroczy (wzruszający) list, który Ben Weider otrzymał od młodego polskiego kulturysty o nazwisku Mirosław Krawczak:

„Mam 20 lat. Uprawiałem ćwiczenia fizyczne od 4 lat. Czytam magazyn „Muscle Builder/Power (siła budowania mięśni) i trenuję regularnie dokładnie tak, jak zalecacie w waszym magazynie. W ostatnim czasie moje treningi były bardziej częste i zauważyłem wiele zmian w moim ciele od ostatniego roku. Bardzo lubię fotografie kulturystów, którzy są w tym magazynie. Marzę, żeby być jak ci mężczyźni z fotografii. Tutaj są moje wyniki, które osiągnąłem przez 4 lata pod kierunkiem mojego trenera Jana Włodarka, przewodniczącego Polskiej Kulturystyki (Centralnej Komisji Kulturystyki – przyp. red.).

„Wyciskanie na ławce 300 lb, przysiad ze sztangą 396 lb, wzrost 180 cm, waga 181 lb, kl. pierś. 124 cm, pas 78 cm, biceps 42 cm, udo 64 cm.

„W 1977 roku brałem udział w kursie dla trenerów kulturystyki w Szklarskiej Porębie. Po tym dostałem uprawnienia na trenera kulturystyki. Będę mógł trenować młodych mężczyzn oraz zainteresować ich kulturystyką. Ten wspaniały sport staje się coraz bardziej popularny w Polsce”.

Oryginalny tekst zobacz na Forum w dziale: kulturystyka, temat: Znani i zasłużeni... J.W. wwwJWIP.PL , 10 maja 2009 r., tłum. H.C.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 John Grimek, 1940  r.
John Grimek, 1940 r.
TYTANI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE