Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9176479
osób.
Oni są z nami:
Bieganie rekreacyjne. Autor:Jan Włodarek

Zdjęcie: "Shape-up" z "Muscle & fitness" 1981

Bieganie to atrakcyjny i zdrowy sposób zwiększania aktywności ruchowej zalecanej kulturystom naturalnym. Są dowody na to, że bieganie rekreacyjne umacnia zdrowie nie tylko uprawiającym ćwiczenia siłowe.

Henryk Kuński autor broszury pt „ Aktywność ruchowa w praktyce umacnia zdrowie osób dorosłych” – wydanej przez „Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich” podaje wiarygodne dane na temat systematycznego biegania, rozumianego jako trening wytrzymałościowy, mający wpływ na zmniejszenie najgroźniejszych czynników ryzyka: choroby niedokrwiennej serca.

Bieganie poprawia wydolność tlenową, z którą nie jest najlepiej u kulturystów zawężających swój trening jedynie do ćwiczeń z ciężarami.

Bieganie zmniejsza częstość skurczów serca w spoczynku, obniża ciśnienie tętnicze krwi, wydłuża fazę rozkurczową serca oraz zmniejsza depresję psychiczną, wpływa na poprawę snu i samopoczucia. Ma jeszcze inne zalety dla człowieka, jak np. utrzymuje młodość!

Biegając należy jednak mieć na uwadze, że nadmierny wysiłek łączy się z określonym ryzykiem dla zdrowia. I z tego powodu w bieganiu trzeba zachować umiar i stałej fachowej kontroli. Istotne jest również pogłębianie wiedzy z zakresu fizjologii.
Bieganie kulturystów naturalnych powinno być zdrowe i dostosowane wysiłkowo do ich podstawowego treningu siłowego.


Od dziś przedstawiamy suksecywnie artykuły o zdrowym bieganiu pt „Stosujemy bieganie” w ramach, którego przedstawimy jego części: "Stosujemy bieganie(1)"„Najtrudniejszy jest początek (2)”, „Cykle w bieganiu (3)”, „Doświadczenie przychodzi z czasem(4)”, „Przekonać siebie(5)”. Później zaprezentujemy artykuły innych autorów.
Autor Jan Włodarek, 3 czerwca 2009 r.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Sopot 1960
Sopot 1960
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE