Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7938238
osób.
Oni są z nami:
Portret zwycięzcy - Frank Heinemann.Autor: Jerzy Klawiński
„Historia kulturystyki – Ludowe Zespoły Sportowe (1987 – 1991)”.Cz.4


Fot. Jan Rozmarynowski

Od JWIP.PL: Jerzy Klawiński, przedstawia sylwetkę fenomenalnego Franka Heinemanna, który należał do najlepszych kulturystów w Europie. Potwierdzeniem jego klasy było łatwe zwycięstwa z ówczesnymi mistrzami. Wygrał m. in. z 3 - krotnym mistrzem Europy Aloisem Pekem z Czechosłowacji, pokonał srebrnego medalistę Istvana Bittera z Węgier i bez trudu zwyciężył z naszym mistrzem - Waldemarem Nolem. Szkoda, że Frank startował tylko w zawodach organizowanych w krajach socjalistycznych.
Artykuł Jerzego Klawińskiego, choć jest krótki to jednak rzetelnie napisany. Stanowi uzupełniające źródło wiedzy o historycznym wydarzeniu: I Międzynarodowych Zawodach Kulturystycznych O Puchar Przewodniczącego Rady Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Mrągowo – 1987 .
Klawiński, społecznie i aktywnie uczestniczył w pracach Prezydium Centralnej Komisji Kulturystyki LZS.
J.W., 1 lipca 2009 r.

W I Międzynarodowych Zawodach Kulturystycznych o Puchar Przewodniczącego Rady Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe zarówno kategorię powyżej 90 kg jak i open zwyciężył młody, wysoki i potężnie umięśniony reprezentant Niemieckie Republiki Demokratycznej – Frank Heinemann. Ten zaledwie 25 – letni zawodnik uprawia kulturystykę dopiero od dwóch lat, przedtem ćwiczył jednak trójbój siłowy.
Rok 1987 przyniósł mu wiele sukcesów – jest mistrzem NRD w najcięższej kategorii, zwyciężył w Międzynarodowych Zawodach o Puchar Berlina, pokonując naszego reprezentanta Waldemara Nola, a także ustanowił rekord punktowy NRD ( zawodnicy mają nieco inne regulaminy zawodów niż my).
Trening Franka Heinemanna jest dość typowy; ćwiczy cyklem 3 - 1 ( trzy dni po dwie grupy mięśniowe i jeden dzień odpoczynku), zwykle wykonuje 4 ćwiczenia na grupę mięśniową w 4- 5 seriach - przy budowaniu masy w 6-10 powtórzeniach, podczas robienia rzeźby w 12 – 15.
Wyniki ma rzeczywiście imponujące; waży ok. 100 kg (poza sezonem ok. 110 kg) przy wzroście 185 cm. Obwód jego klatki piersiowej wynosi 135 cm, ramienia – 50 cm, uda – 71 cm. Jest zawodnikiem ambitnym – w przyszłym roku nie ma zamiaru obniżyć lotów – wręcz przeciwnie, myśli nawet o starcie w innych mocno obsadzonych zawodach. Chętnie zmierzyłby się z naszą krajową czołówką. Jego sportowym wzorem jest znany i u nas profesjonalista – Peter Hensel.
Autor: Jerzy Klawiński, 1987 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Nasza straż - "pretorianie" z 1973 r.
Nasza straż - "pretorianie" z 1973 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE