Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9155738
osób.
Oni są z nami:
Portret zwycięzcy - Frank Heinemann.Autor: Jerzy Klawiński
„Historia kulturystyki – Ludowe Zespoły Sportowe (1987 – 1991)”.Cz.4


Fot. Jan Rozmarynowski

Od JWIP.PL: Jerzy Klawiński, przedstawia sylwetkę fenomenalnego Franka Heinemanna, który należał do najlepszych kulturystów w Europie. Potwierdzeniem jego klasy było łatwe zwycięstwa z ówczesnymi mistrzami. Wygrał m. in. z 3 - krotnym mistrzem Europy Aloisem Pekem z Czechosłowacji, pokonał srebrnego medalistę Istvana Bittera z Węgier i bez trudu zwyciężył z naszym mistrzem - Waldemarem Nolem. Szkoda, że Frank startował tylko w zawodach organizowanych w krajach socjalistycznych.
Artykuł Jerzego Klawińskiego, choć jest krótki to jednak rzetelnie napisany. Stanowi uzupełniające źródło wiedzy o historycznym wydarzeniu: I Międzynarodowych Zawodach Kulturystycznych O Puchar Przewodniczącego Rady Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Mrągowo – 1987 .
Klawiński, społecznie i aktywnie uczestniczył w pracach Prezydium Centralnej Komisji Kulturystyki LZS.
J.W., 1 lipca 2009 r.

W I Międzynarodowych Zawodach Kulturystycznych o Puchar Przewodniczącego Rady Głównej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe zarówno kategorię powyżej 90 kg jak i open zwyciężył młody, wysoki i potężnie umięśniony reprezentant Niemieckie Republiki Demokratycznej – Frank Heinemann. Ten zaledwie 25 – letni zawodnik uprawia kulturystykę dopiero od dwóch lat, przedtem ćwiczył jednak trójbój siłowy.
Rok 1987 przyniósł mu wiele sukcesów – jest mistrzem NRD w najcięższej kategorii, zwyciężył w Międzynarodowych Zawodach o Puchar Berlina, pokonując naszego reprezentanta Waldemara Nola, a także ustanowił rekord punktowy NRD ( zawodnicy mają nieco inne regulaminy zawodów niż my).
Trening Franka Heinemanna jest dość typowy; ćwiczy cyklem 3 - 1 ( trzy dni po dwie grupy mięśniowe i jeden dzień odpoczynku), zwykle wykonuje 4 ćwiczenia na grupę mięśniową w 4- 5 seriach - przy budowaniu masy w 6-10 powtórzeniach, podczas robienia rzeźby w 12 – 15.
Wyniki ma rzeczywiście imponujące; waży ok. 100 kg (poza sezonem ok. 110 kg) przy wzroście 185 cm. Obwód jego klatki piersiowej wynosi 135 cm, ramienia – 50 cm, uda – 71 cm. Jest zawodnikiem ambitnym – w przyszłym roku nie ma zamiaru obniżyć lotów – wręcz przeciwnie, myśli nawet o starcie w innych mocno obsadzonych zawodach. Chętnie zmierzyłby się z naszą krajową czołówką. Jego sportowym wzorem jest znany i u nas profesjonalista – Peter Hensel.
Autor: Jerzy Klawiński, 1987 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
 43  lata Antej, 2011 r.
43 lata Antej, 2011 r.
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE