Strona G³ówna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjêæ

PIONIERZY

Kontakt
Artyku³y:
Jan W³odarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
O¶rodki
RÓ¯NE
Statystyka
Odwiedzi³o nas:
10031477
osób.
Oni s± z nami:
Kulturystki oczarowa³y Mr±gowo. Autor: Mieczys³aw Alaba
Historia kulturystyki - Ludowe Zespo³y Sportowe”. Cz. 2

Tegoroczny sezon kulturystyczny dobiega ju¿ koñca, ale zawodnicy maj± nadal sporo okazji do startu. Dla wielu mniej do tej pory znanych kulturystów tak± szansê stanowi³y I Miêdzynarodowe Zawody Kulturystyczne o Puchar Przewodnicz±cego Rady G³ównej Zrzeszenia Ludowe Zespo³y Sportowe w Mr±gowie. Do startu zg³osi³o siê blisko 40 zawodniczek i zawodników, w tym silna reprezentacja NRD. Nasi zachodni s±siedzi, z uwagi na brak zmêczonych ju¿ sezonem reprezentantów Polski i ¶wietnego przygotowania, zdobyli wiêkszo¶æ nagród. Wygrali w kategoriach kobiet i 3 kategoriach wagowych mê¿czyzn, a Frank Heinemann z Berlina okaza³ siê najlepszym w kategorii open. On te¿ otrzyma³ z r±k sekretarz RG Z RG Heleny Koziej piêkny puchar przewodnicz±cego RG Waldemara ¦wirgonia.

Impreza w Mr±gowie, zorganizowana przez dzia³aczy miejscowego LZS na czele z Czes³awem Kociubskim, a pod patronatem centralnej Komisji kulturystyki przy RG LZS, sta³a na dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym. Sta³a siê ona okazj± do zaprezentowania swoich, wcale ju¿ niema³ych, umiejêtno¶ci przez kulturystyki i kulturystów æwicz±cych w ma³ych ko³ach i klubach Zrzeszenia LZS.

Miejski Dom Kultury w Mr±gowie, w którym odby³y siê I Miêdzynarodowe Zawody Kulturystyczne o puchar przewodnicz±cego RG Z LZS z udzia³em reprezentantów NRD trzês³y siê od braw, kiedy na scenie prezentowa³y siê swoje sylwetki zgrabne kulturystki i potê¿nie umiê¶nieni kultury¶ci. Aczkolwiek w Mr±gowie dzia³a od lat prê¿na sekcja kulturystyczna LZS, to jednak tej rangi impreza zorganizowana z inicjatywy Centralnej Komisji Kulturystyki RG Z RG LZS9 powo³ana w maju 1987 przyp. J.W.) odby³a siê tutaj po raz pierwszy.

W popo³udniowych fina³ach by³o, na co popatrzeæ, bowiem wszyscy najlepsi prezentowali wysokie umiejêtno¶ci. Kulturystyka w Polsce rozwija siê bardzo dynamicznie i siêga ju¿ do wszystkich ¶rodowisk. Nawet w ma³ych miasteczkach i wsiach, gdzie dzia³aj± kluby i ogniwa LZS nie brak utalentowanych dziewcz±t i ch³opców, którzy w³a¶nie w kulturystyce chc± sprawdziæ swoje walory fizyczne w sportowej rywalizacji.
Ich wyniki i postêpy s± w tym bardziej godne pochwa³y, ¿e uzyskiwane s± na ogó³ w trudnych warunkach, bez dostêpu do dobrze wyposa¿onych sal do æwiczeñ.

Kobiety w Mr±gowie rywalizowa³y tylko w kategorii open, bez podzia³u na kategorie wagowe. Klas± dla siebie by³a niew±tpliwie reprezentantka NRD Sybilla Lux, która imponowa³a zgrabn± sylwetk±. Wyprzedzi³a Beatê Wilk z LKS „System” Gorzów Wlkp. ju¿ znan± na arenie krajowej i czyni±c± systematyczne postêpy. Pozowanie urodziwych dziewcz±t, ich poczucie rytmu wywo³a³y entuzjazm mr±gowskiej publiczno¶ci, która po raz pierwszy mia³a okazjê ogl±daæ w akcji tej klasy zawodniczki.
Mê¿czy¼ni rywalizowali we wszystkich kategoriach wagowych i ich wystêpy sta³y siê równie¿ na wysokim poziomie sportowym. W¶ród najl¿ejszych najlepszym okaza³ siê zawodnik NRD Scheibe Berkhleft, aczkolwiek zarówno Zenon Piwnicki (Kulturysta z Kêtrzyna, niezrzeszony) jak i Stanis³aw Sawicki (LZS Ostro³êka) pokazali dobr± klasê.

Peter Fleische z Berlina podtrzyma³ passê zwyciêstw zawodników NRD i wygra³ wagê do 80 kg wyprzedzaj±c zawodnika gospodarzy Krzysztofa Jerkê. Dopiero Jacek Czy¿ ( B³yskawica W -wa) prze³ama³ hegemoniê kulturystów NRD i zas³u¿enie wygra³ wagê 90 kg. Ten by³y mistrz Polski juniorów robi szybkie postêpy i obecnie reprezentuje poziom, który daje mu szañce rywalizacji na arenie miêdzynarodowej.

W kategorii najciê¿szej (ponad 90 kg) bezkonkurencyjnym by³ Niemiec Frank Heinnemman.
W pozakonkusrowym pokazie „gwiazd wieczoru”, wyst±pili Anna Sygnecka, mistrzyni Polski w wadze ponad 57 kg, reprezentantka LZS Mr±gowo oraz Waldemar Nol z Ostro³êki zawodnik utytu³owany, wielokrotny reprezentant Kraku na ME i M¦w. Swego rodzaju atrakcj± by³ równie¿ poka¿ w wykonaniu Gawy Alkadami, rodowitego Kurda przebywaj±cego i trenuj±cego w Polsce. O jego wysokiej klasie ¶wiadczy fakt, ¿e wygra³ kategoriê open na ostatnich Grand Prix £odzi.

Organizatorom trzeba podziêkowaæ za dobr± organizacjê i ¿yczyæ, aby zawody wesz³y na sta³e do kalendarza imprez i przyczynia³y siê do dalszej popularyzacji kulturystyki, szczególnie w Zrzeszeniu LZS.


Wyniki:
Kobiety – 1. Sybyilla Lux (NRD), 2. Beata Wilk (LKS Gorzów), 3. Sylwia Laube (NRD).
Mê¿czy¼ni: 70 kg – Scheibe Berkhleft (NRD), 2. Zenon Piwnicki ( Kêtrzyn), #. Stanis³aw Sawicki (LKS Ostro³êka).
80 kg – 1.Peter Fleische (NRD), 2. Krzysztof Jarka (LZS Mr±gowo), 3. Cezary P±czkowski ( B³yskawica W-wa).
90 kg – Jacek Czy¿ (B³yskawica W-wa), 2. Pawe³ Koñca , 3. Roman Kosyl (LZS Poniatowa).
Plus 90 kg – Frank Heineman (NRD), 2. Jan Rudziñski ( LZS Gorzów),3. Krzysztof Fligiel ( Jastrzêbie)
Kat. open – 1. Frank Heinemann.
Autor: Mieczys³aw Alaba, grudzieñ 1987 r.
Nie nale¿y rozpoczynaæ treningu si³owego pod wp³ywem ¶rodków dopinguj±cych i odurzaj±cych. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i æwiczeñ nale¿y siê skonsultowaæ z lekarzem. Autorzy i w³a¶ciciel strony JWIP.PL nie ponosz± jakiejkolwiek odpowiedzialno¶ci za skutki dzia³añ wynikaj±cych bezpo¶rednio lub po¶rednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artyku³y
Skutki koronawiru...
¦wiêta Wielkiej ...
Zmar³ nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak j±dra choroba...
Flesz
 Karl -Marks-Stadt, 1974 r.
Karl -Marks-Stadt, 1974 r.
w toku modyfikacji. TKKF "B£YSKAWICA" DO PO£OWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Je¿eli na tej stronie widzisz b³±d, napisz do nas.

Jan W³odarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | O¶rodki | RÓ¯NE