Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6457553
osób.
Oni są z nami:
Mistrzostwa Syrenki - 1962. Autor: Henryk Jasiak
HISTORIA KULTURYSTYKI. Jak to było...

Na zdjęciu: Andrzej Laskowski i Andrzej Zienta.
Fot. z arch. A. Laskowskiego, wykonał Jan Rozmarynowski.12 kwietnia (1962 r. - przyp.) odbyły się mistrzostwa warszawskiego ośrodka kulturystycznego TKKF „Syrenka” w wieloboju kulturystycznym. Ośrodek, w którym ćwiczy regularnie około 150 adeptów kulturystyki wychował już wielu czołowych dzisiaj zawodników.
W tegorocznych zawodach na starcie staneli najlepsi – 12 juniorów i 7 seniorów. W kategorii juniorów w próbach siłowych (wyciskanie leżąc i podciąganie na drążku) najlepsze wyniki uzyskali: Bogdan Wołosz 110 kg ( waga własna 66 kg) oraz Andrzej Zienta 22 podciągnięcia na drążku.

W klasyfikacji ogólnej zdecydowanie najlepszym okazał się Andrzej Zienta, który mimo młodego wieku reprezentuje już dobrą klasę i ciągle czyni postępy. Dalsze miejsca zajęli Bogdan Wołosz i młody, bardzo proporcjonalnie zbudowany i umięśniony Marian Glinka.


Wśród seniorów górował bezapelacyjnie silny i potężnie zbudowany Andrzej Laskowski, który mimo kontuzji grzbietu wycisnął leząc 120 kg. Przysiadł z obciążeniem 150 kg, a „martwym ciągiem ”uniósł 200 kg. Drugie miejsce zajął Jerzy Walczak. Ćwiczy on dopiero od 5 miesięcy a już zaliczył 160 kg w przysiadach i 195 kg w martwym ciągu. Zdobywca III miejsca Jan Włodarek, osiągnął w tych próbach 165 kg i 195 kg. Warto podkreślić, że trenuje dopiero od 6 miesięcy i przez ten krótki okres poprawił wynik w przysiadach o 45 kg, a w wyciskaniu leżąc o 30 kg (rekord 110 kg).

Ogólny poziom zawodów był dobry. Cieszy start 17-18 letnich juniorów, którzy niemal z dnia na dzień zmieniają nie do poznania swoje sylwetki, stają się silni i nabierają wiary w swoje możliwości.

Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary. Ufundowane przez redakcję „Sport dla Wszystkich”. Zdobywcom 6 pierwszych miejsc oraz najlepszym w próbach siłowych wręczono pamiątkowe dyplomy.
Autor:Henryk Jasiak, 1962 r.Przygotował: Tomek.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 W domu, Ilinois - USA 2010 r.
W domu, Ilinois - USA 2010 r.
STANISŁAW PTASZYŃSKI z USA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE