Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6822831
osób.
Oni są z nami:
Mistrzostwa Syrenki - 1962. Autor: Henryk Jasiak
HISTORIA KULTURYSTYKI. Jak to było...

Na zdjęciu: Andrzej Laskowski i Andrzej Zienta.
Fot. z arch. A. Laskowskiego, wykonał Jan Rozmarynowski.12 kwietnia (1962 r. - przyp.) odbyły się mistrzostwa warszawskiego ośrodka kulturystycznego TKKF „Syrenka” w wieloboju kulturystycznym. Ośrodek, w którym ćwiczy regularnie około 150 adeptów kulturystyki wychował już wielu czołowych dzisiaj zawodników.
W tegorocznych zawodach na starcie staneli najlepsi – 12 juniorów i 7 seniorów. W kategorii juniorów w próbach siłowych (wyciskanie leżąc i podciąganie na drążku) najlepsze wyniki uzyskali: Bogdan Wołosz 110 kg ( waga własna 66 kg) oraz Andrzej Zienta 22 podciągnięcia na drążku.

W klasyfikacji ogólnej zdecydowanie najlepszym okazał się Andrzej Zienta, który mimo młodego wieku reprezentuje już dobrą klasę i ciągle czyni postępy. Dalsze miejsca zajęli Bogdan Wołosz i młody, bardzo proporcjonalnie zbudowany i umięśniony Marian Glinka.


Wśród seniorów górował bezapelacyjnie silny i potężnie zbudowany Andrzej Laskowski, który mimo kontuzji grzbietu wycisnął leząc 120 kg. Przysiadł z obciążeniem 150 kg, a „martwym ciągiem ”uniósł 200 kg. Drugie miejsce zajął Jerzy Walczak. Ćwiczy on dopiero od 5 miesięcy a już zaliczył 160 kg w przysiadach i 195 kg w martwym ciągu. Zdobywca III miejsca Jan Włodarek, osiągnął w tych próbach 165 kg i 195 kg. Warto podkreślić, że trenuje dopiero od 6 miesięcy i przez ten krótki okres poprawił wynik w przysiadach o 45 kg, a w wyciskaniu leżąc o 30 kg (rekord 110 kg).

Ogólny poziom zawodów był dobry. Cieszy start 17-18 letnich juniorów, którzy niemal z dnia na dzień zmieniają nie do poznania swoje sylwetki, stają się silni i nabierają wiary w swoje możliwości.

Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary. Ufundowane przez redakcję „Sport dla Wszystkich”. Zdobywcom 6 pierwszych miejsc oraz najlepszym w próbach siłowych wręczono pamiątkowe dyplomy.
Autor:Henryk Jasiak, 1962 r.Przygotował: Tomek.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Razem...
Razem...
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE