Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7075203
osób.
Oni są z nami:
List Czytelnika do Redakcji "Sport dla Wszystkich"
HISTORIA KULTURYSTYKI. Uczcimy Święto!("Sport dla Wszystkich"

Piszecie, że jest nas (może) ćwierć miliona. Mówicie, że kulturystyka wciąż jeszcze ma dużo wrogów. Czy nie nadszedł czas wobec tego, abyśmy się zaprezentowali ogółowi społeczeństwa w jakimś masowym wystąpieniu? Niech się ludzie przekonają, że żaden z nas dziwolągi ani karykatury, że jesteśmy normalną młodzieżą, którą cieszy własne posłuszne ciało, że naszym celem jest po prostu walka z cherlactwem.

Jesteśmy niestowarzyszeni. To utrudnia jakąś masową demonstrację. Ale zbliża się lipiec i defilada lipcowa. Sportowcy zawsze biorą w niej udział. Czy nie moglibyśmy wystąpić w defiladach zwartymi kolumnami pod „sztandarem” kulturystyki? Jest już niemało ośrodków kulturystycznych w Polsce. Mogłyby one zająć się zorganizowaniem kolumn, działając w porozumieniu i przyjmując do udziału w pochodzie także kulturystów niećwiczących w ośrodkach. Aby nas było dużo! (kulturystów naturalnych - przyp. jw.).

Przygotowań żadnych nie trzeba. Chodzi o zwykły przemarsz jednolicie ubranej kolumny – białe pantofle, ciemne spodenki, odsłonięta pierś.
My się nie wstydzimy naszych mięśni. Niech się wstydzą ci, którzy ich nie mają.
Jeden z ćwierć miliona,
lipiec 1961 r.

Od JWIP.PL Była też odpowiedź Redakcji, że pomysł bardzo dobry, bo pokażemy w ten sposób siłę ruchu kulturystycznego. Nic z tego jednak nie wyszło, gdyż TKKF oraz Okręgowe Związki Podnoszenia Ciężarów, (przy których były Komisje Kulturystyki) nie byli w stanie zorganizować masowego wystąpienia kulturystów w defiladzie z okazji lipcowego święta. Szkoda, kulturystyka dalej miała wrogów.
J.W.,18 lipca 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1985 r.
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1985 r.
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE