Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6502371
osób.
Oni są z nami:
Za doping do więzenia. Autor: RYŚ
Mistrz olimpijski w rzucie młotem chce bez litości karać sportowych oszustów. Szymon Ziółkowski (33 l.) chce stanąć na podium mistrzostw świata, które w sobotę ( 15 sierpnia 2009 r.) zaczynają się w Berlinie. Były mistrz olimpijski i świata w rzucie młotem nie tylko zamierza walczyć o medal, lecz również o to, by dopingowiczów karać więzieniem.

Ziółkowski złoto olimpijskie zdobył 9 lat temu. Rok później był mistrzem świata, a w 2005 roku zdobyl brązowy medal MŚ. Od tego czasu nie stał na podium wielkiej imprezy, ale kto wie, czy 3. Miejsce sprzęt czterech lat nie zostanie zamienione na pierwsze. Dwaj Białorusini, którzy wówczas wyprzedzili Polaka ( Iwan Tichon i Wadim, Diewiatowski), w ubiegłym roku zostali złapani na koksie. Gdyby śledztwo wykazało, że obaj dopingowali się również w 2005 roku, nasz młociarz dostałby za tamte mistrzostwa świata złoty medal.

-Nie wiem, czy tak się stanie, ale jestem za tym, by dopingowiczów karać więzieniem! – nie kryje Ziółkowski. – To jest wojna o medale. Niektórzy uciekają się nieczystych metod i powinni być za to srogo ukarani.
Niedługo Szymon będzie mógł przeforsować swój pomysł w Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej, trafi, bowiem do komisji zawodniczej tej organizacji. _ Już kilka razy moi rywale dalej ode mnie, bo byli nakoksowani. Jaki sens ma taka rywalizacja? – Podkreśla Ziółkowski.

Teraz przed nim mistrzostwami świata. Nie będzie zdyskwalifikowanych Białorusinów, co może oznaczać łatwiejszą drogę do medalu. – Jadę do Berlina po miejsce na podium – mówi młociarz.
Autor: Ryś, z gazety „ Fakt”, 12 sierpnia 2009 r. wybrał: Ignacy, 15.08. 2009 R.


PAP, Onet.pl, 17.08.2009 r.
Szymon Ziółkowski wywalczył srebrny medal w rzucie młotem, podczas 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie.
Polski mistrz olimpijski z Sydney rzucił 79,30 m, co było jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Wygrał Słoweniec Primoz Kozmus, a trzeci był Rosjanin Aleksiej Zagorny.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Mistrzowie z Estonii (2007 r.)
Mistrzowie z Estonii (2007 r.)
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE