Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10122861
osób.
Oni są z nami:
Krótko o prezentowaniu programów treningowych. Autor: Marcin Matczak

W ubiegłych latach dwukrotnie mieliśmy przyjemność prowadzić cykl Prezentacji programów treningowych na Naszym Forum Młodych.

20 września nastąpi inauguracja kolejnej, trzeciej już Edycji, która zapowiada się bardzo interesująco.


Przenieśmy się do minionego roku, przypominając II Edycje. Inauguracja jej nastąpiła 15 października 2008 roku, prezentacją zmodyfikowanego programu Rega Parka 5x5 (na siłę), którą przedstawił Spartiata (recenzja Piotrowski). To był bardzo interesujący i ciężki program dla atletów, w którym Spartiata udowodnił, że ćwicząc takim programem szybko można dojść do dużej siły.Po nim, 9 listopada mieliśmy przyjemność dyskutować nad bardzo ciekawym i zróżnicowanym programem treningowym Mario (rec. Włodarek). Tutaj Prelegent odniósł efekt w postaci wzrostu gęstości umięśnienia. Jako trzeci 2 grudnia swój program treningowy omawiał Rafał24 (rec. Spartiata). Był to klasyczny wariant metody split, z którego Rafał wyniósł owocne wnioski. O nich można przeczytać na Forum Młodych JWiP.pl.

Rok 2009 (3 stycznia) rozpoczęliśmy od Prezentacji Marmata (rec. Mario). I tu głównym wątkiem Dyskusji, była usilna praca nad redukcją tkanki tłuszczowej. O tym (i innych poruszanych wątkach) także na Forum. Przykładem człowieka o niezwykle wszechstronnych zdolnościach jest Pan Piotrowski, który 28 stycznia rozpoczął omawianie swojego planu treningowego (rec. Włodarek), opartego na indywidualnej konstrukcji makrocyklu. Tę Prezentację z przyjemnością i zaciekawieniem czyta się od deski do deski.
25 lutego zadebiutował w Naszych Prezentacjach Mateuusz1991 (rec. Marmat). Zaprezentował on zróżnicowany program mający ponad pół wieku. W przypadku Naszego Prelegenta skuteczny, co po raz kolejny obala mity z kolorowych pisemek o niezawodnej skuteczności wyłącznie nowoczesnych metod. Gdy wiosna rozpoczęła się na dobre – 2 kwietnia po raz drugi w II edycji pojawił się Rafał24 (rec. Piotrowski). Mieliśmy zatem sposobność ocenić zmiany, jakie zaszły w treningu Rafała po kilku miesiącach.Osiągnął też postęp. Również po raz drugi w minionej Edycji 1 maja Prezenterem był Marmat (rec. Mario). Walka z tkanką tłuszczową trwała już na dobre. Niestety Prezentacja ta z przyczyn losowych zakończyła się przedwcześnie i nie wyczerpano jej maksymalnego zakresu.

II Edycja zakończyła się 2 czerwca Prezentacją Daviesa (rec. Mario), który przedstawił mocny, program budujący siłę (OLAD). I tu pytania oraz odpowiedzi dostarczyły owocnych wniosków.

W przypadku wszystkich Prezentacji szeroka dyskusja i wnioski stanowią nieocenione źródło informacji dla Nas samych i są niezwykle pomocne w realizacji wytyczonych celów. Generalny wniosek to, ze do celu należy dążyć małymi kroczkami, ale dobrze przemyślanymi. Szczegółowe wnioski kończą każdą prezentacje i jak wskazują dotychczasowi prezenterzy programów I i II Edycji, wnioski pozwoliły im łatwiej budować samodzielnie i skuteczniej nowe programy treningowe.
Marcin Matczak, 26 sierpnia 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Wilno 1970
Wilno 1970
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE