Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10187858
osób.
Oni są z nami:
Sylwetka - Olev Annus. Opr. J.W.

międzynarodowych zawodach w Pabianicach (Polska) w 1980 r. Olev Annus by prawdziwą rewelacją. Odniósł bezapelacyjne zwycięstwo nad rywalami, imponując przede wszystkim fantastycznym umięśnieniem i rzeźbą ciała.
Obecnie wielu fachowców zalicza tego 29 letniego Estończyka z Tallina do ścisłej światowej czołówki kulturystów.


Annus jest od wielu lat najbardziej znanym i popularnym kulturystą w ZSRR.
Z kulturystyką zetknął się w 1967 roku, głownie z skąpych informacji zamieszczanych w sportowych czasopismach estońskich prze znanego wówczas entuzjastę tej dyscypliny, Erwina Lieberta. Olev Annus zaczynał swoją karierę sportową od zapasów. W dyscyplinie tej odniósł sporo sukcesów jako junior i wróżono mu dużą przyszłość.

W kulturystyce niemal od początku postanowił sobie, że zostanie mistrzem tego sportu. Nie miał prawdziwego trenera, ćwiczył według wskazówek z estońskiej gazety sportowej i szybko czynił postępy. Po kilku latach treningu, w roku 1973 zdobył tytuł mistrza Estonii, a dwa lata później – mistrza ZSRR w wadze ciężkiej i wszechkategorii. Później zdobył kilkakrotnie mistrzowskie tytuły ZSRR, Estonii i Litwy. Zwyciężył również w Polsce i na Węgrzech.

Ten znakomity kulturysta estoński wzoruje się na metodach najlepszych mistrzów światowej kulturystyki, m.in. Zane, Schwarzeneggera, Columbu. Ich metody zawsze przystosowywał do własnych możliwości i wymagań organizmu. Na przykład jeden tydzień wykonywał ćwiczenia z dużym obciążeniem, następny tydzień mieszanymi metodami, ale z małymi ciężarami.

Stosował również trening ogólnorozwojowy. Zawsze na półtora miesiąca przed zawodami dwa razy w tygodniu biega 3 kilometry w terenie lub jeździ w szybkim tempie 20 – 30 kilometrów na rowerze. Daje mu to wytrzymałość i pozwala na dodatkowe spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

A oto dane antropometryczne Annusa: wzrost 179 cm, waga 102 kg, obwód bicepsu – 52 cm, klatka piersiowa – 136 cm, uda – 70 cm, łydki – 47 cm.
Jego główne atuty to dobre proporcje ciała, duża masz mięśniowa i fantastyczna rzeźba.
W mistrzostwach Europy czy świata zapewne byłby groźnym rywalem dla najlepszych kulturystów (opracowanie 1981 r.).

Przepowiednia ta po kilku latach urzeczywistniła się. Olev Annus zwyciężał w mistrzostwach Europy i Świata federacji IFBB, później odnosił sukcesy w mistrzowskich zawodach federacji NABBA, reprezentując Finlandię.
Opr.J.W.2001.
Rej.621./Sylwetki - 51/2012.10.01/JWIP.PL
Aktualizacja: 2012.10.01, godz.21:40







Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Na treningu, 2008 r.
Na treningu, 2008 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE