Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7075233
osób.
Oni są z nami:
"Sport dla Wszystkich", 1 październik 1962 r.

Dwutygodnik, ciekawy w treści i formie, skarbnica wiedzy historycznej. Obecnie jak również ciągle interesujący i w części aktualnej metodyki ćwiczeń i treningu i nie tylko dotyczącej kulturystyki.

Bogusław Sygulski z Łodzi napisał do stałej rubryki „Dzięki naszym ćwiczeniom”:
W kiosku „Ruchu” zainteresowała mnie okładka „SdW” przedstawiająca Rona Covina. Był marzec 1961 r. Numer ten kupiłem i od tej chwili systematycznie ćwiczę. I to z wielką pasją. Wyniki przyszły szybko. ( Wówczas nie było dopingu i odżywek – przyp. Tom). Wymiary moje gwałtownie zaczęły się zmieniać. Sceptyczni przyjaciele mimo to nie wróżyli mi dobrej przyszłości. Przypuszczali, że się przemęczę. Nie zraziłem się. Dziś widzę, że postąpiłem słusznie. I ci sceptycy poszli moimi śladami.
Trenuje 3 razy w tygodniu po godzinie. Ćwiczenia oparłem na książce red. Stanisława zakrzewskiego „jak stać się silnym i sprawnym” oraz „SdW”. Mój cały sprzęt to prymitywne „sztangi” wagi 17 i 25 kg. Moje rekordy życiowe to: 40 przysiadów na jednej nodze, 40 przysiadów obunóż z obciążeniem 50 kg oraz 80 kg w podrzucie.
Moje ostatnie wymiary: wzrost 175 cm, waga 75 kg, biceps 37 cm, klatka piersiowa 115 cm, udo 58 cm, pas 78 cm. Liczę 17 lat…
( Są też jego dwa zdjęcia kulturystyczne, sylwetka imponująca).

Stanisław Zakrzewski w artykule „Zmiana ćwiczeń konieczna!” Radzi: „Trening siłowy musi być urozmaicony, podobne zresztą jak cała zaprawa kulturysty. Wykonywanie jednych i tych samych ćwiczeń prowadzi do znużenia psychicznego i zmęczenia…"

Z cyklu „Tak ćwicz a rozwiniesz mięśnie, które zechcesz” jest o wyciskaniu sztangi zza głowy, wspięciach na palcach i wznosach obciążonych przedramion.

Podsumowanie: „Po wielkim sprawdzianem siły i piękna w Sopocie”, zaczyna się od stwierdzenia: „Wszyscy, którzy wątpili jeszcze w możliwości szybkiego rozwoju młodego organizmu przez ćwiczenia kulturystyczne, muszą skapitulować po zawodach sopockich… Syntetyczny przegląd czołowych kulturystów.

„Siłacz, który przeszedł do historii”, artykuł Stanisława Zakrzewskiego o atlecie Rigoulot. „Jego wyniki wyprzedziły rezultaty osiągane przez innych najwybitniejszych ciężarowców tak znacznie, że uważano je za niedoścignione (rok1925). Miały stanowić granice ludzkiej możliwości…

„Rozciągajmy mięśnie. Czy można urosnąć?”. Stanisław Zakrzewski zajmuje się „rośnięciem”, gdyż sprawa ta interesowała wielu czytelników, „SdW”, szczególnie tych, którym natura poskąpiła wysokiego wzrostu…

Bardzo interesujące artykuły: „W szkole baletowej dla sportowców”, "Krótki kurs dżudo( waki gatame)” „Uczymy się zapasów”, „Mistrzowie pięści itd.
Są również ciekawe artykuły skierowane do kobiet: „Ćwiczenia dla kobiet”, „Estetyka na co dzień.”
Wybrał: Tomek
, 11 października 2009 r.

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Flesz
Paweł Kalbarczyk
Paweł Kalbarczyk
WALDEK, TOMEK, PAWEŁ z Warszawy
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE