Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10190869
osób.
Oni są z nami:
Kulturyści X Muzy

(Na zdjęciu: Arnold S. w filmie "Conan")

W królestwie X muzy pod koniec lat 50-ch ukształtowała się moda na potężnie, ale i ładnie zbudowanych kulturystów. Trwała on do końca lat 70-tych.

Były i dawniej filmy przygodowe i heroiczne z bohaterami w typie Tarzana czy Ben Hura, ale nie było tych obrazów tyle, co na przełomie lat 50 i 60 –tych. Zwracano uwagę na nieskazitelność atletycznej budowy wykonawców tytułowych ról. Wówczas w kinematografii światowej poszukiwało się scenariuszy dla kulturystów i kulturystów do scenariuszy.

Niejeden kulturysta zrobił oszałamiającą karierę filmową. Mickey Hargitay, Reg Park, Mark Forest, Serg Nubret i inni, a przede wszystkim Steve Reeves – najpiękniej zbudowany mężczyzna świata. Od swej roli Herkulesa, w której występował kilka razy, bez przerwy angażowany był do filmów. Obok wspaniałej sylwetki, miał on także piękną męską urodę i niewątpliwie talent aktorski. Talent, dzięki któremu, walory fizyczne przestają być jednym atutem w jego grze.

W wymienionym okresie film poszukiwał pięknych, atletycznych sylwetek, ale uważał, że u mężczyzn obnażanie ciała musi być uwarunkowane, jaką sytuacją. Nie może on demonstrować mięśni dla samego tylko demonstrowania, bo wówczas staje się śmieszny. Po prostu niemęski.


Ten punkt widzenia niedaleko odbiegał od tego, który był popularyzowany przez Stanisława Zakrzewskiego na łamach „Sportu dla Wszystkich”. W tym miesięczniku regularnie ukazywały się artykuły o tym jak ma się zachowywać ćwiczący kulturystykę, były tez o aktorach - kulturystach i ich drodze do kariery filmowej. Koniec lat 70 to już „era filmu widowiskowego typu miecz i fantazja, w roli głównej Arnold Schwarzenegger i jego film „Conan”.
Wykorzystano artykuł „Atleci nadal modni”, który ukazał się miesięczniku „Sport dla Wszystkich” nr 10 z 1961 roku. Przygotował: Ignacy, 12 grudnia 2009 r.
Aktualizowany 19.12.2009 r., godz. 12:59
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Rok 1971
Rok 1971
Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE