Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6841484
osób.
Oni są z nami:
U progu nowego roku

JWIP.PL. Shirley Temple - gwiazdka amerykańskiego filmu lat 30. cieszy się z nadejścia zimy. Ta scenka przedstawiona jest na okładce „Ilustrowanego Kuriera Sportowego Raz Dwa Trzy” z 1 stycznia 1939 r.
Wśród publicystów tego cenionego tygodnika był Stanisław Zakrzewski - twórca polskiej kulturystyki, wówczas specjalizujący się w problematyce dotyczącej lekkoatletyki. W wymienionym tygodniku jest Jego interesujący artykuł: „Potężny skok pomorskiego sportu”, niebawem go przedstawimy.
Teraz prezentujemy - zaczerpnięty z tego numeru - fragment noworocznego tekstu St. Zakrzewskiego, którym żegnamy przemijający Rok.
30 grudnia 2009 r.

SYLWESTER W GÓRACH
Wesoło jest wszędzie w ostatni dzień starego roku, ale najweselej bodaj w światku narciarskim. Dziesiątki pociągów mniej lub więcej specjalnych zawozi tysiące narciarzy w góry, gdzie zaczyna się wesoła zabawa. Od lat już wiadomo, że kilka dni spędzonych na nartach w zimie stanowi prawdziwą skarbnicę zdrowia, z której czerpie się wówczas, kiedy trzeba siedzieć przy biurku czy przy warsztacie.

Ale w dniu św. Sylwestra nie o to chodzi. W dniu tym najważniejsze jest, aby wesoło się zabawić, aby wśród pogodnego nastroju spędzić kilka ostatnich godzin starego roku i aby wesoło powitać Nowy Rok. Każdy, kto miał sposobność spędzić w górach ten okres przełomu roku – wie, jak wesoło jest w schroniskach zimowych, gdzie przybywają ci, którzy potrafili zostawić w dolinach cały bagaż złego humoru i trosk i stawili się tu dla zabawy.

Oto taki pogodny obrazek, zatytułowany: jak narciarz wyobraża sobie idealny dzień w górach. Każdy pomyśli, że chodzi tu o wspaniałe zjazdy, trudne podejścia itp. A tymczasem nic podobnego. Narciarz wyobraża sobie idealny dzień zupełnie inaczej. Chodzi o to, aby słońce świeciło, by móc wyjść po prostu na dach schroniska i opalać się słońcem. Kto jest „muzykalny” temu zaleca się grę w karty, kto woli rozmowę na aktualne tematy – ten powinnien rozglądać się za miłą i ładną partnerką.
Są jednak ludzie, którzy lubią sobie komplikować życie. Ci wpadają na pomysły …
Oj znamy takich, ale ćwiczących kulturystykę !

Ostatnia aktualizacja 13 stycznia 2010 08:36

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Mistrzostwa Polski, 1984 r.
Mistrzostwa Polski, 1984 r.
WITOLD MAJCHRZAK ( 1917 - 2009)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE