Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5891956
osób.
Oni są z nami:
U progu nowego roku

JWIP.PL. Shirley Temple - gwiazdka amerykańskiego filmu lat 30. cieszy się z nadejścia zimy. Ta scenka przedstawiona jest na okładce „Ilustrowanego Kuriera Sportowego Raz Dwa Trzy” z 1 stycznia 1939 r.
Wśród publicystów tego cenionego tygodnika był Stanisław Zakrzewski - twórca polskiej kulturystyki, wówczas specjalizujący się w problematyce dotyczącej lekkoatletyki. W wymienionym tygodniku jest Jego interesujący artykuł: „Potężny skok pomorskiego sportu”, niebawem go przedstawimy.
Teraz prezentujemy - zaczerpnięty z tego numeru - fragment noworocznego tekstu St. Zakrzewskiego, którym żegnamy przemijający Rok.
30 grudnia 2009 r.

SYLWESTER W GÓRACH
Wesoło jest wszędzie w ostatni dzień starego roku, ale najweselej bodaj w światku narciarskim. Dziesiątki pociągów mniej lub więcej specjalnych zawozi tysiące narciarzy w góry, gdzie zaczyna się wesoła zabawa. Od lat już wiadomo, że kilka dni spędzonych na nartach w zimie stanowi prawdziwą skarbnicę zdrowia, z której czerpie się wówczas, kiedy trzeba siedzieć przy biurku czy przy warsztacie.

Ale w dniu św. Sylwestra nie o to chodzi. W dniu tym najważniejsze jest, aby wesoło się zabawić, aby wśród pogodnego nastroju spędzić kilka ostatnich godzin starego roku i aby wesoło powitać Nowy Rok. Każdy, kto miał sposobność spędzić w górach ten okres przełomu roku – wie, jak wesoło jest w schroniskach zimowych, gdzie przybywają ci, którzy potrafili zostawić w dolinach cały bagaż złego humoru i trosk i stawili się tu dla zabawy.

Oto taki pogodny obrazek, zatytułowany: jak narciarz wyobraża sobie idealny dzień w górach. Każdy pomyśli, że chodzi tu o wspaniałe zjazdy, trudne podejścia itp. A tymczasem nic podobnego. Narciarz wyobraża sobie idealny dzień zupełnie inaczej. Chodzi o to, aby słońce świeciło, by móc wyjść po prostu na dach schroniska i opalać się słońcem. Kto jest „muzykalny” temu zaleca się grę w karty, kto woli rozmowę na aktualne tematy – ten powinnien rozglądać się za miłą i ładną partnerką.
Są jednak ludzie, którzy lubią sobie komplikować życie. Ci wpadają na pomysły …
Oj znamy takich, ale ćwiczących kulturystykę !

Ostatnia aktualizacja 13 stycznia 2010 08:36

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Sopot -1963
Sopot -1963
KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE