Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7356938
osób.
Oni są z nami:
Cud numer dwa

Na zdjęciu: Arnold kulturysta 1980, fot. ”SR”

24 grudnia ubiegłego roku dwutygodnik „Party” przeprowadził pn. „Ranking 7 cudów Show - biznesu”. Traktując go z przymrużeniem oka, jako świąteczną ciekawostkę, przeczytałem, że drugim „cudem” został znany nam TERMINATOR gubernator stanu USA.
„Party” napisał, w nawiasach moje „wstawki”:

Kiedy w 1968 roku austriacki kulturysta Arnold Schwarzenegger przyjechał do Los Angeles ( na zaproszenie klanu Weiderów), nikt nie spodziewał się, że trzy i pół dekady później to właśnie on będzie zarządzał nie tylko miastem, ale całym stanem Kalifornia. 188 cm wzrostu, 155 cm obwodu klatki piersiowej ( to przekłamanie) i stalowe mięśnie (zbudowane z pomocą…?) Zapewniły mu tytuł mister, Universum, ale i tak przez wiele lat nikt nie traktował go poważnie. Filmowcy – bo Schwarzenegger najpierw podbił Hollywood – obsadzali go w rolach herosów i z reguły rozbierali do rosołu, co stanowiło zresztą główna atrakcje obrazów z Arnim, a widzowie uważali za równie atrakcyjnego (szczególnie w gejowskim pisemku i nie tylko), co nieutalentowanego. Wszystko zmieniło się, gdy w 1986 roku Arnold zaczął się spotykać, a potem ożenił się z prezenterką Marią Shiver, siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy’ego. (kariera murowana!). To za jej sprawą Austriak nie tylko trafił do polityki, ale zaczął też uzupełniać braki w edukacji ( ukończył jakąś szkolę?). W 2003 roku stanął do wyborów na gubernatora Kalifornii i wygrał je dystansując resztę kandydatów ( później jednak musiał się leczyć, bo serduszko nie było już stalowe, uciekł z łopaty!). A co najbardziej magiczne, jest uważany za jednego z najlepszych zarządców tego stanu w historii Ameryki.( Dobrze, ale dlaczego Kalifornia stała się jedynym stanem USA o ogromnym deficycie finansowym, na krawędzi upadku? W ubiegłym roku biedny Arnold musiał nawet odwołać swoją zapowiedzianą wizytę w Łodzi, podobno zabrakło mu dolarów na samolot??!!).
Przemiana nierozgarniętego osiłka w sprawnego polityka to nasz cud numer dwa. (Zaś w kulturystyce to jednak cud największy bo jedyny w jej historii!!!).
Wybrał : Ignacy, 8 stycznia 2010
Ostatnia aktualizacja 20 stycznia 2010 08:38

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
 Tomek z Witkiem
Tomek z Witkiem
WALDEK, TOMEK, PAWEŁ z Warszawy
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE