Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7938762
osób.
Oni są z nami:
Cud numer dwa

Na zdjęciu: Arnold kulturysta 1980, fot. ”SR”

24 grudnia ubiegłego roku dwutygodnik „Party” przeprowadził pn. „Ranking 7 cudów Show - biznesu”. Traktując go z przymrużeniem oka, jako świąteczną ciekawostkę, przeczytałem, że drugim „cudem” został znany nam TERMINATOR gubernator stanu USA.
„Party” napisał, w nawiasach moje „wstawki”:

Kiedy w 1968 roku austriacki kulturysta Arnold Schwarzenegger przyjechał do Los Angeles ( na zaproszenie klanu Weiderów), nikt nie spodziewał się, że trzy i pół dekady później to właśnie on będzie zarządzał nie tylko miastem, ale całym stanem Kalifornia. 188 cm wzrostu, 155 cm obwodu klatki piersiowej ( to przekłamanie) i stalowe mięśnie (zbudowane z pomocą…?) Zapewniły mu tytuł mister, Universum, ale i tak przez wiele lat nikt nie traktował go poważnie. Filmowcy – bo Schwarzenegger najpierw podbił Hollywood – obsadzali go w rolach herosów i z reguły rozbierali do rosołu, co stanowiło zresztą główna atrakcje obrazów z Arnim, a widzowie uważali za równie atrakcyjnego (szczególnie w gejowskim pisemku i nie tylko), co nieutalentowanego. Wszystko zmieniło się, gdy w 1986 roku Arnold zaczął się spotykać, a potem ożenił się z prezenterką Marią Shiver, siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy’ego. (kariera murowana!). To za jej sprawą Austriak nie tylko trafił do polityki, ale zaczął też uzupełniać braki w edukacji ( ukończył jakąś szkolę?). W 2003 roku stanął do wyborów na gubernatora Kalifornii i wygrał je dystansując resztę kandydatów ( później jednak musiał się leczyć, bo serduszko nie było już stalowe, uciekł z łopaty!). A co najbardziej magiczne, jest uważany za jednego z najlepszych zarządców tego stanu w historii Ameryki.( Dobrze, ale dlaczego Kalifornia stała się jedynym stanem USA o ogromnym deficycie finansowym, na krawędzi upadku? W ubiegłym roku biedny Arnold musiał nawet odwołać swoją zapowiedzianą wizytę w Łodzi, podobno zabrakło mu dolarów na samolot??!!).
Przemiana nierozgarniętego osiłka w sprawnego polityka to nasz cud numer dwa. (Zaś w kulturystyce to jednak cud największy bo jedyny w jej historii!!!).
Wybrał : Ignacy, 8 stycznia 2010
Ostatnia aktualizacja 20 stycznia 2010 08:38

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Mirosław Luliński, 1983 r.
Mirosław Luliński, 1983 r.
Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE