Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6822695
osób.
Oni są z nami:
Wszyscy siebie rozumieli
Z HISTORII KULTURYSTYKI LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH


Z powietrznego statku na statek rzeczny trafili uczestnicy międzynarodowego turnieju w kulturystyce, odbywającego się wczoraj w Tiumieni (Rosja, Zachodnia Syberia - przyp. red.). Do nas przyjechała drużyna Polski, NRD i Finlandii, a ponadto przedstawiciele różnych miast naszego kraju.

Rejs przyjaźni po syberyjskiej rzece, wieczór integracyjny. Fotografie na pamiątkę. Uśmiechy. Przyjacielskie objęcia. Ktoś powiedział: "Im i tłumacze nie są potrzebni, popatrzcie i tak wszyscy się dobrze rozumieją". Tego wykładowcy obcych języków z Tiumienskiego Uniwersytetu nie pojmowali...(Na zdjęciu J.Kołtun w sali widowiskowej Domu Nafciarza, 1989 r.)

Spotkali się starzy przyjaciele - wielokrotny mistrz Polski Jan Włodarek i przewodniczący kulturystycznego klubu «Antiej» Jewgenij Kołtun. Poznali się oni ponad dwadzieścia lat temu na takim samym turnieju kulturystycznym w Tiumieni. A dla mnie była to możliwość spotkania się z moim kolegą dziennikarzem - głównym redaktorem warszawskiego tygodnika „Wiadomości Sportowe” Mieczysławem Alabą.

Solidna drużyna pod flagą niemieckiej delegacji: Mistrzyni NRD Sibila Luks i główny zwycięzca mistrzostw republiki Wurgłaf Szajbe. Tiumiency otrzymali zaproszenie na turniej „Berliński Niedźwiedź”.

Na liczne pytania udzieliła odpowiedzi konferencja prasowa, którą prowadzili korespondent "Radzieckiego sportu" Michaił Azjernyj i sędzia sportowy Borys Miszatin.

W sali kinowej występowali dla gości bardzo się starając mali artyści – show - grupa „Marzenie”. Wszyscy im serdecznie dziękowali. Polacy nawet poprosili o słowa podobającej się im pieśni.
A na pomost atleci wyszli wczoraj. W Domu Techniki i Kultury Nafciarzy rywalizowali mężczyźni.
Autor: W. Tereb.
(Źródło: “Tiumeńska Prawda”, 6 lipca 1989 r. Przygotował : Piotr Puchalski z Warszawy. 17 stycznia 2010 r.

Ostatnio aktualizacja: 10.02. 2010 , godz. 21.02

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Przyjaciel, 2009 r.
Przyjaciel, 2009 r.
Wspaniali ze wsi i miasteczek (LZS), 1986 - 1992
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE