Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5877311
osób.
Oni są z nami:
Wszyscy siebie rozumieli
Z HISTORII KULTURYSTYKI LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH


Z powietrznego statku na statek rzeczny trafili uczestnicy międzynarodowego turnieju w kulturystyce, odbywającego się wczoraj w Tiumieni (Rosja, Zachodnia Syberia - przyp. red.). Do nas przyjechała drużyna Polski, NRD i Finlandii, a ponadto przedstawiciele różnych miast naszego kraju.

Rejs przyjaźni po syberyjskiej rzece, wieczór integracyjny. Fotografie na pamiątkę. Uśmiechy. Przyjacielskie objęcia. Ktoś powiedział: "Im i tłumacze nie są potrzebni, popatrzcie i tak wszyscy się dobrze rozumieją". Tego wykładowcy obcych języków z Tiumienskiego Uniwersytetu nie pojmowali...(Na zdjęciu J.Kołtun w sali widowiskowej Domu Nafciarza, 1989 r.)

Spotkali się starzy przyjaciele - wielokrotny mistrz Polski Jan Włodarek i przewodniczący kulturystycznego klubu «Antiej» Jewgenij Kołtun. Poznali się oni ponad dwadzieścia lat temu na takim samym turnieju kulturystycznym w Tiumieni. A dla mnie była to możliwość spotkania się z moim kolegą dziennikarzem - głównym redaktorem warszawskiego tygodnika „Wiadomości Sportowe” Mieczysławem Alabą.

Solidna drużyna pod flagą niemieckiej delegacji: Mistrzyni NRD Sibila Luks i główny zwycięzca mistrzostw republiki Wurgłaf Szajbe. Tiumiency otrzymali zaproszenie na turniej „Berliński Niedźwiedź”.

Na liczne pytania udzieliła odpowiedzi konferencja prasowa, którą prowadzili korespondent "Radzieckiego sportu" Michaił Azjernyj i sędzia sportowy Borys Miszatin.

W sali kinowej występowali dla gości bardzo się starając mali artyści – show - grupa „Marzenie”. Wszyscy im serdecznie dziękowali. Polacy nawet poprosili o słowa podobającej się im pieśni.
A na pomost atleci wyszli wczoraj. W Domu Techniki i Kultury Nafciarzy rywalizowali mężczyźni.
Autor: W. Tereb.
(Źródło: “Tiumeńska Prawda”, 6 lipca 1989 r. Przygotował : Piotr Puchalski z Warszawy. 17 stycznia 2010 r.

Ostatnio aktualizacja: 10.02. 2010 , godz. 21.02

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Guy Mierczuk, 1959 r.
Guy Mierczuk, 1959 r.
TYTANI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE