Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6816242
osób.
Oni są z nami:
Sterydy zwiastun śmierci
(Rys. z arch.)

Gdy policja ujęła 20 letniego Pawła, to on już wcześniej dokonał trzech morderstw. Przedtem przez kilka lat wyzywał się w siłowni wśród sztang. Chciał być wielkim i silnym, więc łatwo dał się namówić na sterydy. Bez trudności kupował je od kolegów i brał bez kontroli lekarza. Szybko dopadły go skutki takiego „budowania” mięśni. Bóle głowy i krew z nosa, kołatanie serca były coraz częstsze. Stawał się agresywny, napady niepohamowanej agresji wywoływał u niego, np. hałas, krzyk.

W majowy poranek odwiedził swoją babcię, która zawsze miała dla „ukochanego Pawełka” drobne sumki pieniędzy i słodki poczęstunek. Ona ufnie podała mu kawę, a w niego coś wstąpiło. Bez powodu założył jej na szyję chustę i dusił, aż padła martwa. Zdjął jej pierścionek z palca, który sprzedał w lombardzie.

W sierpniu napadał na bistra włamywał się do barów, sklepów. Kradł drobne sumy i uciekał. W jednym ze sklepów była tylko sprzedawczyni licząca pieniądze. Uderzył ją w twarz, poczym przeciągnął na zaplecze i udusił, bo ona jęczała.

We wrześniu tego samego roku w lesie na ścieżce uderzył silnie w głowę przypadkową dziewczynę, która padła zamroczona, a jej małe półroczne dziecko udusił, gdyż płakało.

Paweł zanim zaczął zabijać brał sterydy przez trzy lata.
- „Wpływ sterydów na psychikę człowieka jest ogromny – mówi doktor Daria Baszko – Błaszyk, specjalista z kliniki endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Sterydy mogą wywołać spustoszenie w całym organizmie, ale to, co mogą zrobić z psychiką, jest porażające…”

Doktor powołała się na badania naukowe, z których wynika, ze nawet „100 procent ludzi, którzy biorą sterydy będzie miało objawy niepożądane”: Lista ich jest długa: agresja, stany maniakalne, lekceważenie norm prawnych, zmniejszona samokontrola itd. Sterydy niszczą wątrobę i serce, powodują zanik jąder itp.

Po zatrzymaniu Paweł został poddany testowi psychologicznemu. Na pytanie : - Czy często trapią cię wyrzuty sumienia? Odpowiedział Nie!

Sąd w Poznaniu skazał Pawła na dożywocie.


Opr. ig., ze skrótu artykułu „Mordercze sterydy” aut.: Ola Miedziejko, który ukazał się w tygodniku „”Angora” nr 7 z 14 lutego 2010 r. Oryginalny artykuł jest w „Tygodniku Poznaniak” nr 2

OD JWIP.PL. Z dokumentu ratyfikowanego na II międzynarodowej stałej konferencji antydopingowej w Moskwie w 1989 roku:
„Stosowanie leków dopingowych (w tym anabolików) zagraża tak zdrowiu, jak i dobremu psychicznemu zdrowiu człowieka.
Troska o zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uprawiających kulturę fizyczną leży u podstaw dążenia do wyeliminowania dopingu ze sportu”.


Rej.7/sterydy - 1/14.02.2010.

Ostatnia aktualizacja 26 lutego 2010 godz. 18:30


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Sprawny i silny, 1971 r.
Sprawny i silny, 1971 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE