Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6478106
osób.
Oni są z nami:
Sterydy zwiastun śmierci
(Rys. z arch.)

Gdy policja ujęła 20 letniego Pawła, to on już wcześniej dokonał trzech morderstw. Przedtem przez kilka lat wyzywał się w siłowni wśród sztang. Chciał być wielkim i silnym, więc łatwo dał się namówić na sterydy. Bez trudności kupował je od kolegów i brał bez kontroli lekarza. Szybko dopadły go skutki takiego „budowania” mięśni. Bóle głowy i krew z nosa, kołatanie serca były coraz częstsze. Stawał się agresywny, napady niepohamowanej agresji wywoływał u niego, np. hałas, krzyk.

W majowy poranek odwiedził swoją babcię, która zawsze miała dla „ukochanego Pawełka” drobne sumki pieniędzy i słodki poczęstunek. Ona ufnie podała mu kawę, a w niego coś wstąpiło. Bez powodu założył jej na szyję chustę i dusił, aż padła martwa. Zdjął jej pierścionek z palca, który sprzedał w lombardzie.

W sierpniu napadał na bistra włamywał się do barów, sklepów. Kradł drobne sumy i uciekał. W jednym ze sklepów była tylko sprzedawczyni licząca pieniądze. Uderzył ją w twarz, poczym przeciągnął na zaplecze i udusił, bo ona jęczała.

We wrześniu tego samego roku w lesie na ścieżce uderzył silnie w głowę przypadkową dziewczynę, która padła zamroczona, a jej małe półroczne dziecko udusił, gdyż płakało.

Paweł zanim zaczął zabijać brał sterydy przez trzy lata.
- „Wpływ sterydów na psychikę człowieka jest ogromny – mówi doktor Daria Baszko – Błaszyk, specjalista z kliniki endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Sterydy mogą wywołać spustoszenie w całym organizmie, ale to, co mogą zrobić z psychiką, jest porażające…”

Doktor powołała się na badania naukowe, z których wynika, ze nawet „100 procent ludzi, którzy biorą sterydy będzie miało objawy niepożądane”: Lista ich jest długa: agresja, stany maniakalne, lekceważenie norm prawnych, zmniejszona samokontrola itd. Sterydy niszczą wątrobę i serce, powodują zanik jąder itp.

Po zatrzymaniu Paweł został poddany testowi psychologicznemu. Na pytanie : - Czy często trapią cię wyrzuty sumienia? Odpowiedział Nie!

Sąd w Poznaniu skazał Pawła na dożywocie.


Opr. ig., ze skrótu artykułu „Mordercze sterydy” aut.: Ola Miedziejko, który ukazał się w tygodniku „”Angora” nr 7 z 14 lutego 2010 r. Oryginalny artykuł jest w „Tygodniku Poznaniak” nr 2

OD JWIP.PL. Z dokumentu ratyfikowanego na II międzynarodowej stałej konferencji antydopingowej w Moskwie w 1989 roku:
„Stosowanie leków dopingowych (w tym anabolików) zagraża tak zdrowiu, jak i dobremu psychicznemu zdrowiu człowieka.
Troska o zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uprawiających kulturę fizyczną leży u podstaw dążenia do wyeliminowania dopingu ze sportu”.


Rej.7/sterydy - 1/14.02.2010.

Ostatnia aktualizacja 26 lutego 2010 godz. 18:30


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Gratuląją
Gratuląją
JUBILEUSZ "BŁYSKAWICY"
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE