Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6816226
osób.
Oni są z nami:
Koksiarstwo małolatów
TEMAT aktualny! Przypominamy skrót artykuł Łukasza Jachimiaka o tytule: „Koksiarstwo od kołyski”, cały art. ukazał się w „Metro - dziennik ogólnopolski” , z dn. 21.06.2007 r. oraz www.metro.gazeta.pl.

Autor alarmuje : środkami dopingującymi szprycują się nawet dzieci. Jest z tym już problem we Francji, ujawniony w wstrząsającym raporcie o stosowaniu dopingu przez dzieci uprawiające sport.
Autor odnosi się również do sytuacji w kraju nad Wisłą. Przytacza przykład i stawia pytanie czy to wynik głupoty trenerów, ukierunkowanych na osiągnięcie sukcesu za wszelka cenę?
Przyczyn takich patologicznych sytuacji należy dopatrywać się w tym, że dzieciom, doping ktoś podaje. „To ślepi ludzie, dla których w sporcie liczy się tylko opacznie rozumiane pojęcie sukcesu”.

Młodocianych sportowców próbuje zrozumieć, dlaczego oni sięgają po niedozwolone medykamenty. Przecież ich idole swoje świetne rezultaty często uzyskują właśnie dzięki takiemu wspomaganiu. (...) A złym wzorcem na naszym podwórku był choćby minister sportu Tomasz Lipiec czy były mistrz olimpijski Paweł Nastula, również mający na sumieniu doping. Jest jeszcze złe prawo. Nie karze się za posiadanie anabolików (jak np. w Norwegii), a tylko, za ich rozprowadzanie.
Autor artykułu ma dobre rozeznanie, stwierdzając, "że polski nastolatek, który chce przyjmować sterydy, bez problemu je dostanie. Na bazarach, w osiedlowych siłowniach, one są wszędzie” .


Niżej przypominamy jeszcze fragment z rozmowy Łukasza Jachimiaka z Markiem Prorokiem przewodniczącym komisji opieki medycznej PZLA.

„Co się dzieje z nastoletnim organizmem, który przyjmuje zabronione środki?
- Najgorsze są preparaty hormonalne. Nawet do 24. roku życia ludziom mogą rosnąc kości długie. Substancję dopingujące powodują nieodwracalne zmiany w kościach, mogą doprowadzić nawet do ich nowotworu. Ponadto poważnym zaburzeniom ulec mogą narządy płciowe.”
Wybrał:I.
21.Rej 21/sterydy - 6 /2.03.2010

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2010 godz. 11:28

Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Eugeniusz Wojciechowski - wyróżniony
Eugeniusz Wojciechowski - wyróżniony
W DOWÓD UZNANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE