Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9292478
osób.
Oni są z nami:
Ostrzegają
Policja i Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzegają!Na zdjęciu biceps z apteki? fot. arch.

Co roku policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczającą tysiące sfałszowanych produktów leczniczych (w tym anaboliki - przyp.). które trafiają do Polski głównie zza wschodniej granicy? Funkcjonariusze obserwują siłownie, kluby fitness, bazary, sexshopy, strony internetowe, czyli miejsca, gdzie można dostać, pseudolekarstwa.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z zażywaniem tego typu środków. Dlatego policjanci i Główny Inspektorat Farmaceutyczny apelują, żeby leki kupować tylko w aptekach.

Sfałszowane produkty lecznicze to nieodpowiedniej, jakości leki, które wyprodukowane nielegalnie, bez zgody państwowej inspekcji farmaceutycznej.. Nie są one przebadane i pochodzą z niewiadomych źródeł. Zawierają wiele toksycznych zanieczyszczeń, które powodują nieodwracalne zmiany w organizmie. Z uwagi na różną zawartość substancji czynnej mogą nie działać wcale, słabo lub prawie niezauważalnie. Mogą też wywoływać zupełnie inne skutki od oczekiwanych. Nawet jednorazowe przyjęcie sfałszowanego produktu może skończyć się utratą zdrowia lub śmiercią.

Z danych policji wynika, że najczęściej fałszowane są leki stosowane w psychiatrii, produkty lecznice stosowane w leczeniu nowotworów i leki kardiologiczne. Rozprowadzane są one w siłowniach, klubach fitness, bazarach itp. Policja przypomina, że sprzedaż jakiekolwiek leków ( w tym anaboliki - przyp.),w tych miejscach jest całkowicie zabronione. Wiele sfałszowanych produktów leczniczych sprzedawana jest przez Internet.

Lekarstwa powinniśmy kupować tylko w aptekach, punktach aptecznych lub sklepach zielarsko – medycznych. Wyłącznie te placówki uprawnione są do sprzedaży leków. Kupując tam mamy stuprocentową pewność, że sobie nie szkodzimy. Lekarstwa bez recepty można również kupić przez Internet. Sprzedaż online mogą prowadzić tylko apteki ogólnodostępne oraz punkty apteczne działające na podstawie zezwolenia wydanego przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Lekarstw na receptę nie można zamówić przez Internet!
Komenda Głowna Policji
Przygotował: Ignacy ( z „Życie WSM”, marzec 2010).
Rej. 37/sterydy - 8/ 31.03.2010.

Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia godz 11:42
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Rysunek
Rysunek
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE