Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5978309
osób.
Oni są z nami:
Album - Informacje
Album: Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
STANISŁAW ZAKRZEWSKI - OJCIEC POLSKIEJ KULTURYSTYKI

To, że kulturystyka, jako system treningu siłowego została przeszczepiona na polski grunt, jest wyłączną zasługą magistra Stanisława Zakrzewskiego, który w 1957 roku, w kierowanym przez siebie czasopiśmie SPORT DLA WSZYSTKICH, zaczął lansować nową formę kultury fizycznej. Ona od razu zadomowiła się w Polsce na dobre, choć przyjęła inne zasady niż kulturystyka szpanerską na Zachodzie. Stoczono o nią wiele sporów, przy okazji również samą nazwę kulturystyka, ale została.

Stanisław Zakrzewski stworzył tzw. polski model kulturystyki, charakteryzujący się wszechstronnością ćwiczeń i włączeniem szeregu elementów z treningu np. lekkoatletów, ciężarowców, gimnastyków. Obok rozwijania siły, mięśni i sprawności fizycznej Redaktor nakłaniał do rozwijania kultury ogólnej, czerpiąc z dóbr kultury oraz kontaktów z ludźmi i wszystko to, co najlepsze, co wzbogacić może osobowość.

Właśnie taką kulturystyką zainteresowała się młodzież. Kulturystka wkrótce stała się masowym ruchem, na czele, którego był Redaktor, a wspomagało go liczne grono Jego sportowych wychowanków.

To Stanisławowi Zakrzewskiemu kulturystyka zawdzięcza głównie swój rozwój i popularność. Szkoda jednak, ze o tym zapomnieli współcześni animatorzy kulturystyki, widzącej w niej źródło własnego dochodu.

W tym albumie prezentujemy zdjęcia Twórcy naszej kulturystyki, większość z nich nie była publikowana. Systematycznie będziemy powiększać ten zbiór, o zdjęcia ilustrujące działalność Stanisława Zakrzewskiego na rzecz polskiej kultury fizycznej.
Jego dokonania przedstawiamy w licznych artykułach tematycznych: sylwetki, historia, Jan Włodarek, porady, trening.

UWAGA! Fotografie chronione prawem autorskim. kopiowanie, rozpowszechnianie obrazów lub jakiejkolwiek ich części, wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Jana Włodarka.


Każde zdjęcie umieszczone w galerii JWIP.PL, tak jak artykuł podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Korzystanie z nich i wstawianie ich na innych portalach internetowy jest możliwe tylko na zasadach określonych przez posiadacza majątkowych praw autorskich.
Oznacza to, ze zdjęcie JWIP.PL można wykorzystywać wyłącznie w sposób, na jaki zgodzi się pisemnie właściciel lub administrator jego prawa. W tym przypadku tylko JWIP.PL.
Ostatnio daje się zauważyć przypadki kopiowania naszych zdjęć i wstawiania ich na komercyjnych portalach kulturystycznych. Ostrzegamy, że będziemy podawać sprawców przywłaszczania sobie naszych zdjęć, jak również tych udostępnionych nam przez osoby współpracujące społecznie z JWIP.PL .
W śród kradnących są m.in. moderatorzy z innych portali, tacy, którzy bez naszego zezwolenia kopiują wstawiając nasze zdjęcia na swoich, przeważnie forach, zamazują naniesiony na nich napis JWIP.PL.
Takie postępowanie w świetle prawa traktowane jest tak samo, jak kradzież poprzez włożenie ręki do cudzej kieszeni i zabranie stamtąd portfela.
Osoba kopiująca nasze zdjęcia artykuły itp. bez zezwolenia i wstawiająca je na innym portalu narażona jest na proces sądowy i na zapłacenie odszkodowania w wysokości trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia.
A przecież wystarczy poprosić o zgodę.
Ilość zdjęć: 34
Ostatnie zdjęcie dodane przez dnia 17 marca 2016
Album
Albumy Zdjęć > Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Sopot 1961

zawody1961_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2777

Rok 1961

mistrzostwaherkulesax_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2503

Rok 1961

kursx_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2597

Rok 1961

mistrzostwasyrenkix_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3126

Gdańsk 1963

jwip_gdanskx_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2635

Gdańsk Wrzeszcz 1963

gdansk63_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3017

Sopot 1964 r.

sopot64x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3013

Sopot 1964

sopot64j_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3819

Udany debiut, 1965 r.

debiut1965_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3325

W Sopocie, 1965 r.

sopot5_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3351

Kurs szkoleniowy 1966

kurs1966_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2535

Tiumen, 1969 r.

tiumien_1969_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2821

Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
W "Syrence",2004 r.
W "Syrence",2004 r.
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE