Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6468422
osób.
Oni są z nami:
Album - Informacje
Album: Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
STANISŁAW ZAKRZEWSKI - OJCIEC POLSKIEJ KULTURYSTYKI

To, że kulturystyka, jako system treningu siłowego została przeszczepiona na polski grunt, jest wyłączną zasługą magistra Stanisława Zakrzewskiego, który w 1957 roku, w kierowanym przez siebie czasopiśmie SPORT DLA WSZYSTKICH, zaczął lansować nową formę kultury fizycznej. Ona od razu zadomowiła się w Polsce na dobre, choć przyjęła inne zasady niż kulturystyka szpanerską na Zachodzie. Stoczono o nią wiele sporów, przy okazji również samą nazwę kulturystyka, ale została.

Stanisław Zakrzewski stworzył tzw. polski model kulturystyki, charakteryzujący się wszechstronnością ćwiczeń i włączeniem szeregu elementów z treningu np. lekkoatletów, ciężarowców, gimnastyków. Obok rozwijania siły, mięśni i sprawności fizycznej Redaktor nakłaniał do rozwijania kultury ogólnej, czerpiąc z dóbr kultury oraz kontaktów z ludźmi i wszystko to, co najlepsze, co wzbogacić może osobowość.

Właśnie taką kulturystyką zainteresowała się młodzież. Kulturystka wkrótce stała się masowym ruchem, na czele, którego był Redaktor, a wspomagało go liczne grono Jego sportowych wychowanków.

To Stanisławowi Zakrzewskiemu kulturystyka zawdzięcza głównie swój rozwój i popularność. Szkoda jednak, ze o tym zapomnieli współcześni animatorzy kulturystyki, widzącej w niej źródło własnego dochodu.

W tym albumie prezentujemy zdjęcia Twórcy naszej kulturystyki, większość z nich nie była publikowana. Systematycznie będziemy powiększać ten zbiór, o zdjęcia ilustrujące działalność Stanisława Zakrzewskiego na rzecz polskiej kultury fizycznej.
Jego dokonania przedstawiamy w licznych artykułach tematycznych: sylwetki, historia, Jan Włodarek, porady, trening.

UWAGA! Fotografie chronione prawem autorskim. kopiowanie, rozpowszechnianie obrazów lub jakiejkolwiek ich części, wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Jana Włodarka.


Każde zdjęcie umieszczone w galerii JWIP.PL, tak jak artykuł podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Korzystanie z nich i wstawianie ich na innych portalach internetowy jest możliwe tylko na zasadach określonych przez posiadacza majątkowych praw autorskich.
Oznacza to, ze zdjęcie JWIP.PL można wykorzystywać wyłącznie w sposób, na jaki zgodzi się pisemnie właściciel lub administrator jego prawa. W tym przypadku tylko JWIP.PL.
Ostatnio daje się zauważyć przypadki kopiowania naszych zdjęć i wstawiania ich na komercyjnych portalach kulturystycznych. Ostrzegamy, że będziemy podawać sprawców przywłaszczania sobie naszych zdjęć, jak również tych udostępnionych nam przez osoby współpracujące społecznie z JWIP.PL .
W śród kradnących są m.in. moderatorzy z innych portali, tacy, którzy bez naszego zezwolenia kopiują wstawiając nasze zdjęcia na swoich, przeważnie forach, zamazują naniesiony na nich napis JWIP.PL.
Takie postępowanie w świetle prawa traktowane jest tak samo, jak kradzież poprzez włożenie ręki do cudzej kieszeni i zabranie stamtąd portfela.
Osoba kopiująca nasze zdjęcia artykuły itp. bez zezwolenia i wstawiająca je na innym portalu narażona jest na proces sądowy i na zapłacenie odszkodowania w wysokości trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia.
A przecież wystarczy poprosić o zgodę.
Ilość zdjęć: 34
Ostatnie zdjęcie dodane przez dnia 17 marca 2016
Album
Albumy Zdjęć > Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Rok 1934

bydgoszcz_1935_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4380

Paryż 1971 r.

1971paryz2_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2689

Rok 1934

gniez_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3202

Rok 1935

zakrzewskix_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2950

Rok 1936

poloniab_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2863

Sieraków, 1939 r.

seirakow1939_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3116

RAZ DWA TRZY... 1939 r.

raz_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2872

Rok 1947

sdw761x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2972

Rok 1949

1949x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3000

Sopot 1960

sopot60_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3297

I mistrzostwa Warszawy, 1961 r.

1961_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2976

Okazałe zawody 1961 r.

stanislaw1961x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2855

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Autonomia Palestyńska,  wzgórza Betlejem
Autonomia Palestyńska, wzgórza Betlejem
DARIUSZ PACAK PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE