Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6457811
osób.
Oni są z nami:
Zdjęcie
Albumy Zdjęć > JAK TO BYŁO KIEDYŚ... > Tiumieńskie zawody 1989 r. << >>
008.jpg
Jak to było kiedyś...
W Tiumeiniu na zachodniej Syberii, w 1989 roku odbyły sie po raz pierwszy tam organizowane zawody kulturystyczne Grand Prix -89. Na starcie staneły reprezentacje kilkunastu miast ZSRR, NRD, Finlandii i reprezentacja Ludowych Zespołów Sportowych z Polski. Na zdjęciu finalistki w kat. kobiet wraz z przedstawicielami Federacji Kulturystycznej RFSRR. Drugi od lewej Jewgienij Kołtun gospodarz zawodów oraz Wasyli Czajkowski.

Do Tiumenia przyjechali znakomici kulturyści i kulturystki m.in. Sybilla Lux i Borchart Scheibe - wielokrotni mistrzowie NRD. Finlandię reprezentowała m.in. Paavi Watanen, wielokrotna mistrzyni swego kraju.
W bardzo silnej obsadzie zjawili się też kulturyści ZSRR. Nie zabrakło nikogo z liczącej się kulturystyki Rosyjskiej Federacji Kulturystów.
W skład polskiej ekipy wchodzili: Ryszard Wiśniewski (LZS System Gorzów Wlkp.), Zenon Piwnicki (LZS Mrągowo) - kat. 70 kg, Jan Rudziński (LZS System Gorzów Wlkp. - kat.+90 kg oraz Halina Kunicka (LZS System Gorzów Wlkp.) - kat. 52 kg.
Tiumeń przyjął kulturystów bardzo gościnnie i serdecznie. Można powiedzieć, że miasto, jego mieszkańcy żyli przez kilka dni tą imprezą.
Obecnie nie ma zorganizowanej kulturystyki w Ludowych Zespołach Sportowych. Wszystko to, co z dużym wysiłkiem zorganizowano dla wiejskich kulturystów rozpadło się w roku 1992 z winy biurokratów naszego sportu. Obecnie jest Polski Związek Kulturystów, i co on robi dla ćwiczących na wsiach lub w małych miasteczkach?


Fot.: z arch. Jana Włodarka, dodana w listopadzie 2007 r.

Tiumieńskie zawody 1989 r.
<< >>

Komentarzy: 1
Obejrzano: 3815
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Zawody Słupsk - 2009
Zawody Słupsk - 2009
BOGDAN KASZUBA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE