Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6964440
osób.
Oni są z nami:
Zdjęcie
Albumy Zdjęć > GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA > Wojtek Siudmak >>
wlodarek11.png
Sport nauczył mnie nie tylko rozsądnego podejścia do życia, ale również mierzenia siły na zamiary. Przecież bez ambitnego projektu nie jest możliwa realizacja marzeń na niwie sztuki. Ale taki sposób myślenia trzeba było sobie najpierw przyswoić. I właśnie uprawiany wcześniej sport był dla mnie jedną z wielu religii życia. Tutaj pretensjonalizm nie pomoże w osiągnięciu zamierzonego celu.
Wojtek Siudmak

Wśród tych, co w latach 60 tych i późniejszych trenowali kulturystykę, są wybitni artyści, uczeni, dziennikarze, prawnicy, ekonomiści i przedstawiciele innych zawodów i grup społecznych.
Bezsprzecznie największe sukcesy osiągnął Wojtek Siudmak.
W latach 1961 1965, studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i jednocześnie intensywnie ćwiczył kulturystykę w warszawskiej Syrencer. Swoją posągową budową ciała,obwód kl. pierś. 132 cm, biceps 46 cm, i dużą siłą mógł zwyciężać najlepszych w kraju, jednak unikał startów w zawodach, tłumacząc to, że trenuje tylko dla siebie.
W 1966 r. wyjeżdża do Francji i studiuje w Ecole de Beaux Arts w Paryżu. Pomimo nawału zajęć nie rezygnuje z treningów. Ćwiczy już raczej rekreacyjnie, uzupełniając swoje treningi z elementami gimnastycznymi.
Aktualnie W. Siudmak uważany jest za jednego z najlepszych na Świecie przedstawicieli realizmu fantastycznego. W kręgach artystycznych często porównywany do Salvadora Dali .
Twórczość W. Siudmaka wynika głównie z jego głębokiej fascynacji przestrzenią kosmiczną i problematyką ludzką, jest też bliska rozmyślaniom filozoficznych Mikołaja Kopernika na temat wszechświata, nauk i piękna. Wydaje się, że w jego obrazach jest tez echo przygody z kulturystyką. Często w swoich szkicach i obrazach przedstawia postacie o silnie zarysowanych mięśniach, fantazyjne i herkulesowe.

Fragment art. Silne i sprawne mięśnie, mądra głowa.
Zobacz Dział Sylwetki


Fot.: Jan Włodarek, dodana w sierpniu 2008 r.

Zobacz również " Sport jako religia życia", Dział: "Wywiady".

Wojtek Siudmak
>>

Komentarzy: 1
Obejrzano: 4190
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Po zawodach,  1969  r.
Po zawodach, 1969 r.
KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE