Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9525460
osób.
Oni są z nami:
Odchudzaj się z głową. Autor: Marzena M.Maciejczyk

Fot. z archiwum

Dietetycy i lekarze są wyjątkowo zgodni. Nie jest sztuką schudnąć. Chodzi o to, by być szczupłym.
Dzięki drakońskim dietom i wyczerpującym sportom można „gubić” nawet ponad dwa kilogramy tygodniowo. Niestety cały trud najczęściej szybko idzie na marne.
- Błyskawiczne odchudzanie zawsze niesie za sobą ryzyko wystąpienia efektu jo jo – zapewnia Dorota Wojtczak, dietetyk.
- Najczęściej spektakularny spadek wagi to efekt utraty wody z organizmu, a nie spalanie tkanki tłuszczowej.
W dodatku organizm narażony często na głodowanie przystosowując się do nowej sytuacji spowolniania tempo przemian materii. Kiedy przestajemy ograniczać jedzenie zgubione kilogramy wracają z nadwyżką.

Trzeba mieć plan

Zdaniem dietetyków, aby skutecznie pozbyć się nadwagi trzeba stosować zdrową dietę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki
A to oznacza, że musimy w diecie uwzględniać węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy i minerały, pić codziennie dwa litry wody mineralnej oraz zwiększyć aktywność fizyczną i biegać ( truchtać - przyp. jwip.),Jeździć na rowerze, lub ćwiczyć na siłownii trzy razy w tygodniu przez około 40 minut. A do tego gdzie można, trzeba chodzić piechotą, często tańczyć, zamiast wsiadać do windy – wchodzić po schodach.

To nie tylko sprzyja zachowaniu sylwetki, ale także zwiększa wydolność organizmu, poprawia układ krążenia. A jeśli naprawdę mamy, czego się pozbyć, wspomagajmy kuracje określonymi suplementami diety.
Psychologowie twierdzą, że w takiej sytuacji warto dodatkowo motywować się listą nagród za każdy odniesiony sukces. Można też założyć dzienniczek, w którym będziemy kontrolować kurację.

Warto liczyć kalorie
Nie ma magicznych potraw ani zestawów pokarmów, dzięki którym schudniesz bez wyrzeczeń. Jedynie, co skutkuje to ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Aby schudnąć 0, 5 – 1 kg tygodniowo, co jest optymalną szybkością dla naszego zdrowia, należy jeść o 600 – 1000 kcal mniej od dziennego zapotrzebowania organizmu. Dobowe zapotrzebowanie kalorii zależy od płci, wieku, masy ciała oraz aktywności fizycznej.
W przypadku mężczyzn dzienne zapotrzebowanie energetyczne to od 2400 do 4000 .Rekomendowane dzienne zapotrzebowanie energetyczne kobiet wynosi od 2100 do 3200.

Trzeba, zatem opanować chęć podjadania między posiłkami i nie sięgać po jedzenie w chwili zdenerwowania.
Jeśli już, to w chwilach kryzysu można sięgać po surowe warzywa, np. pokrojoną w słupki marchewkę lub kalarepkę.
Nawet, kiedy się odchudzamy jemy obfite śniadanie. Posiłek ten pobudza organizm do pracy.

Smaczne i skuteczne
Warzywa są nie tylko zdrowe. Ich jedzenie poprawia przemianę materii i reguluje procesy trawienne. Gdy się odchudzamy możemy do woli jeść ogórki, sałatę, pomidory, cukinię i fasole szparagową. Kilogram ogórków, które przyczyniają się do szybszego usuwania toksyn z organizmu, działając moczopędnie zawiera tylko 150 kcal. Cukinia i fasolka mają dużo błonnika i doskonale sycą, a sałata poprawia trawienie i zapobiega zaparciom.

Autor: Marzena M. Maciejczyk (artykuł z „Echo Miasta”, Warszawa 25 marca 2010 r.
Rej.39/Dietetyka -2/01.04.2010
Od JWIP.PL: dziękujemy autorce za udostępnienie artykułu
Ostatnia aktualizacja 15 kwietnia 2010 godz. 18:47
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Flesz
Waldemar Sulich - wszechstronny, 2010 r.
Waldemar Sulich - wszechstronny, 2010 r.
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE