Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10085378
osób.
Oni są z nami:
Odchudzaj się z głową. Autor: Marzena M.Maciejczyk

Fot. z archiwum

Dietetycy i lekarze są wyjątkowo zgodni. Nie jest sztuką schudnąć. Chodzi o to, by być szczupłym.
Dzięki drakońskim dietom i wyczerpującym sportom można „gubić” nawet ponad dwa kilogramy tygodniowo. Niestety cały trud najczęściej szybko idzie na marne.
- Błyskawiczne odchudzanie zawsze niesie za sobą ryzyko wystąpienia efektu jo jo – zapewnia Dorota Wojtczak, dietetyk.
- Najczęściej spektakularny spadek wagi to efekt utraty wody z organizmu, a nie spalanie tkanki tłuszczowej.
W dodatku organizm narażony często na głodowanie przystosowując się do nowej sytuacji spowolniania tempo przemian materii. Kiedy przestajemy ograniczać jedzenie zgubione kilogramy wracają z nadwyżką.

Trzeba mieć plan

Zdaniem dietetyków, aby skutecznie pozbyć się nadwagi trzeba stosować zdrową dietę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki
A to oznacza, że musimy w diecie uwzględniać węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy i minerały, pić codziennie dwa litry wody mineralnej oraz zwiększyć aktywność fizyczną i biegać ( truchtać - przyp. jwip.),Jeździć na rowerze, lub ćwiczyć na siłownii trzy razy w tygodniu przez około 40 minut. A do tego gdzie można, trzeba chodzić piechotą, często tańczyć, zamiast wsiadać do windy – wchodzić po schodach.

To nie tylko sprzyja zachowaniu sylwetki, ale także zwiększa wydolność organizmu, poprawia układ krążenia. A jeśli naprawdę mamy, czego się pozbyć, wspomagajmy kuracje określonymi suplementami diety.
Psychologowie twierdzą, że w takiej sytuacji warto dodatkowo motywować się listą nagród za każdy odniesiony sukces. Można też założyć dzienniczek, w którym będziemy kontrolować kurację.

Warto liczyć kalorie
Nie ma magicznych potraw ani zestawów pokarmów, dzięki którym schudniesz bez wyrzeczeń. Jedynie, co skutkuje to ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Aby schudnąć 0, 5 – 1 kg tygodniowo, co jest optymalną szybkością dla naszego zdrowia, należy jeść o 600 – 1000 kcal mniej od dziennego zapotrzebowania organizmu. Dobowe zapotrzebowanie kalorii zależy od płci, wieku, masy ciała oraz aktywności fizycznej.
W przypadku mężczyzn dzienne zapotrzebowanie energetyczne to od 2400 do 4000 .Rekomendowane dzienne zapotrzebowanie energetyczne kobiet wynosi od 2100 do 3200.

Trzeba, zatem opanować chęć podjadania między posiłkami i nie sięgać po jedzenie w chwili zdenerwowania.
Jeśli już, to w chwilach kryzysu można sięgać po surowe warzywa, np. pokrojoną w słupki marchewkę lub kalarepkę.
Nawet, kiedy się odchudzamy jemy obfite śniadanie. Posiłek ten pobudza organizm do pracy.

Smaczne i skuteczne
Warzywa są nie tylko zdrowe. Ich jedzenie poprawia przemianę materii i reguluje procesy trawienne. Gdy się odchudzamy możemy do woli jeść ogórki, sałatę, pomidory, cukinię i fasole szparagową. Kilogram ogórków, które przyczyniają się do szybszego usuwania toksyn z organizmu, działając moczopędnie zawiera tylko 150 kcal. Cukinia i fasolka mają dużo błonnika i doskonale sycą, a sałata poprawia trawienie i zapobiega zaparciom.

Autor: Marzena M. Maciejczyk (artykuł z „Echo Miasta”, Warszawa 25 marca 2010 r.
Rej.39/Dietetyka -2/01.04.2010
Od JWIP.PL: dziękujemy autorce za udostępnienie artykułu
Ostatnia aktualizacja 15 kwietnia 2010 godz. 18:47
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
45 lat Antjei 2012
45 lat Antjei 2012
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE