Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6496189
osób.
Oni są z nami:
Trening na barki Serge Nubreta. Aut. Dyskolos

(S.Nubret, z arch.)

Serge Nubret, urodzony na Gwadelupie, od lat mieszkający w Paryżu, to wspaniały kulturysta zaliczany do nielicznego grona „tytanów” światowej kulturystyki. Jego sylwetka charakteryzowała się posągową budową i znakomicie rozwiniętymi i wyrzeźbionymi mięśniami.
Był wielokrotnym mistrzem Europy, w 1976 roku zdobył tytuł Mr Uniwersum. Startował w konkursie Mr Olympia., W 1972 zajął III miejsce, a w 1975 r był drugi za Arnoldem Schwarzeneggerem. Zdaniem obiektywnych ekspertów Serge miał lepszą sylwetkę (proporcje i rzeźbę) i został skrzywdzony przez sędziów.
Serge jak niewielu tytanów światowej kulturystyki miał za sobą udaną karierę filmową. Wystąpił w kilkunastu filmach, grając główne postacie. Najbardziej znanym jego filmem jest „Przybycie Tytanów”, wyświetlany również w Polsce w latach 70.
Że był tytanem świadczą jego dane antropometryczne (z połowy lat 80 – tych). Wzrost – 180 cm, waga – 97 kg, obwód klatki – 139 cm, bicepsy – 52 cm, uda – 69 cm, łydki – 45 cm, a tali miał 72 cm!!


Nubret często zmieniał swoje zestawy treningowe, ale wracał , szczególnie przed zawodami do ulubiony ćwiczeń, teraz przypominamy jeden z nich na mięśnie obręczy barkowej.

· W leżeniu bokiem na poziomej ławce unoszenie jednego ramienia (zgiętego w łokciu) w gorę ruchem półkolistym. Pracuje przy tym głównie środkowy akton mięśnia naramiennego – 10 serii po 15 powtórzeń.
· W pozycji stojącej unoszenie oburącz nachwytem (bardzo wąski rozstaw ramion sztangi wzdłuż tułowia aż do brody i bardzo wolne opuszczanie do pozycji wyjściowej. Zaangażowane są całe barki i mięśnie kapturowe. 7s. x 12 p.
· W pozycji siedzącej wyciskanie sztangi zza karku szerokim chwytem. 10 x 12 p.
· W pozycji siedzącej unoszenie zgiętych ramion bokiem w gorę
Ramiona ( obciążone sztangielkami), prowadzi nieco z przodu, co wybitnie angażuje akton przedni mięśnia naramiennego. 7 s. x 12 p.

Ćwiczenia na barki zaleca dzielić na dwie grupy i wykonywać naprzemian 2 - razy w tygodniu. Niezbyt duże ciężary, krótkie przerwy wypoczynkowe oraz zwraca uwagę na przestrzeganie zasady prawidłowego wykonywania ruchów.

Wraz z ćwiczeniami na obręcz barkową Nubret proponuje wykonywać również jedno ćwiczenie na wewnętrzne aktony mięśni piersiowych wielkich. Wykonywał je na podwójnym wyciągu bloczkowym ciągnąc ramiona od poziomu aż do złączenia dłoni w pozycji dolnej. Dla lepszego efektu w dolnym położeniu zatrzymywał ruch na 2 sekundy celem maksymalnego napięcia mięśni. 7s. x 12 p.
Dyskolos 1999, opracowanie. artykułu H. Jasiaka oraz S. Zakrzewskiego z lat 70.
Rej.232/ trening -17/ 2011.01.04
Ostatnia aktualizacja: 2011.01.13 godz. 15:21


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 Arnold Schwarzenegger i Franco Columbu, 1975 r.
Arnold Schwarzenegger i Franco Columbu, 1975 r.
TYTANI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE