Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5892396
osób.
Oni są z nami:
Przed nami pracowite lato. Aut. Jan Włodarek

(Na zdjęciu Tom Sansone z "H&S")

Zapowiada się piękne lato. Jest koniec kwietnia i mimo że po niebie wędrują deszczowe szare obłoki, a w nocy jest chłodno, w ciągu dnia coraz częściej przypieka słoneczko. Zbliża się czas, aby z dusznych siłowni przenieść się z ćwiczeniami na powietrze, w teren.

Panuje poruszenie w kulturystyce naturalnej. Ci, którzy trenują wszechstronnie i nie tylko - teraz uporczywie ćwiczą na rzeźbę i zrzucają zimową wagę. Gdy to nie pomaga, przemieniają się w marszobiegaczy. Tak to jest między innymi w warszawskiej „Błyskawicy”. Jarosław Niewiadomski, czołowy kulturysta lat 60., teraz systematycznie ćwiczący, ochoczo dołożył codzienny 10 kilometrowy marsz. Robi to wrażenie, bo i efekt uzyskał imponujący: po 2 miesiącach wagę ciała zmniejszył o 10 kg. Inni młodsi od niego ruszyli tym śladem i pospiesznie pracują na letnią sylwetkę. Tylko bezgranicznie wierzący w „ pakowanie i wspomaganie” często teraz stają przed lustrem, by sprawdzić swoje znikome postępy.

Ale niedługo lato, a wraz z nim wspaniały okres opalania już wyrzeźbionych mięśni i uprawiania różnych sportów rekreacyjnych, w tym wodnych. Naturalni kulturyści czekając na lato już teraz oddają się rowerowemu szaleństwu.

Idąc ulicą, w słoneczny dzien. zwracają uwagę przechodniów wysportowaną sylwetką. Można również zobaczyć tych „karmionych odżywkami reklamowanymi w kolorowych pisemkach". Suną ociężale kaczym krokiem, dumni z potężnych bicepsów, jakby nie rozumieli, że duża masa, a u niektórych i sztuczna, w oczach kobiet wcale nie świadczy o męskości. Nie jest utożsamiana ze sprawnością fizyczną imponującą każdemu.

Nadchodzi lato, więc należy pisać optymistycznie odwołując się do wskazań Stanisława Zakrzewskiego - Twórcy Polskiej Kulturystyki:
Wasz wygląd, wasze pięknie rozwinięte mięśnie zwracać będą zapewne powszechną uwagę. Otoczy was młodzież, szczególnie podrastający chłopcy - ci, którym najwięcej imponuje siła!
Nie obnoście się swoim dużym torsem i potężnymi bicepsami, ale demonstrujcie swoje mięśnie w swobodnym ruchu, w naturalnym wysiłku”.


I to jest to, na teraz, na lato dla osób uprawiających kulturystykę naturalną. Biegajcie, grajcie w piłkę, z samochodu przesiądźcie się na rower, wiosłujcie, pływajcie itp. A przy tym prezentujcie swoją sprawność, siłę i mięśnie. Zaręczam, że to bardziej imponuje społeczeństwu niż zwały mięśni zbudowane na pokaz w kulturystycznych zawodach.
Autor: Jan Włodarek, 24 kwietnia 2009 r.
Rej. 354./JW. - 33/2011.05.20/
Ostatnia aktualizacja: 2011.06.06. Godz. 08:59


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Rysunek
Rysunek
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE