Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6840698
osób.
Oni są z nami:
Przed nami pracowite lato. Aut. Jan Włodarek

(Na zdjęciu Tom Sansone z "H&S")

Zapowiada się piękne lato. Jest koniec kwietnia i mimo że po niebie wędrują deszczowe szare obłoki, a w nocy jest chłodno, w ciągu dnia coraz częściej przypieka słoneczko. Zbliża się czas, aby z dusznych siłowni przenieść się z ćwiczeniami na powietrze, w teren.

Panuje poruszenie w kulturystyce naturalnej. Ci, którzy trenują wszechstronnie i nie tylko - teraz uporczywie ćwiczą na rzeźbę i zrzucają zimową wagę. Gdy to nie pomaga, przemieniają się w marszobiegaczy. Tak to jest między innymi w warszawskiej „Błyskawicy”. Jarosław Niewiadomski, czołowy kulturysta lat 60., teraz systematycznie ćwiczący, ochoczo dołożył codzienny 10 kilometrowy marsz. Robi to wrażenie, bo i efekt uzyskał imponujący: po 2 miesiącach wagę ciała zmniejszył o 10 kg. Inni młodsi od niego ruszyli tym śladem i pospiesznie pracują na letnią sylwetkę. Tylko bezgranicznie wierzący w „ pakowanie i wspomaganie” często teraz stają przed lustrem, by sprawdzić swoje znikome postępy.

Ale niedługo lato, a wraz z nim wspaniały okres opalania już wyrzeźbionych mięśni i uprawiania różnych sportów rekreacyjnych, w tym wodnych. Naturalni kulturyści czekając na lato już teraz oddają się rowerowemu szaleństwu.

Idąc ulicą, w słoneczny dzien. zwracają uwagę przechodniów wysportowaną sylwetką. Można również zobaczyć tych „karmionych odżywkami reklamowanymi w kolorowych pisemkach". Suną ociężale kaczym krokiem, dumni z potężnych bicepsów, jakby nie rozumieli, że duża masa, a u niektórych i sztuczna, w oczach kobiet wcale nie świadczy o męskości. Nie jest utożsamiana ze sprawnością fizyczną imponującą każdemu.

Nadchodzi lato, więc należy pisać optymistycznie odwołując się do wskazań Stanisława Zakrzewskiego - Twórcy Polskiej Kulturystyki:
Wasz wygląd, wasze pięknie rozwinięte mięśnie zwracać będą zapewne powszechną uwagę. Otoczy was młodzież, szczególnie podrastający chłopcy - ci, którym najwięcej imponuje siła!
Nie obnoście się swoim dużym torsem i potężnymi bicepsami, ale demonstrujcie swoje mięśnie w swobodnym ruchu, w naturalnym wysiłku”.


I to jest to, na teraz, na lato dla osób uprawiających kulturystykę naturalną. Biegajcie, grajcie w piłkę, z samochodu przesiądźcie się na rower, wiosłujcie, pływajcie itp. A przy tym prezentujcie swoją sprawność, siłę i mięśnie. Zaręczam, że to bardziej imponuje społeczeństwu niż zwały mięśni zbudowane na pokaz w kulturystycznych zawodach.
Autor: Jan Włodarek, 24 kwietnia 2009 r.
Rej. 354./JW. - 33/2011.05.20/
Ostatnia aktualizacja: 2011.06.06. Godz. 08:59


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Strog....  z Pionierem, 2004 r.
Strog.... z Pionierem, 2004 r.
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do Pionierów



















































Jeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE