Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6818990
osób.
Oni są z nami:
Kilka rad dla początkującego. Wybrał:Ignacy Poniatowa

(Na zdjęciu: młody z 1958 r., fot, z arch.)

Początkujący zapamiętajcie, żeby osiągnąć maksymalne wyniki w kształtowaniu sylwetki należy ćwiczyć z „głową”, czyli według sprawdzonego już systemu treningowego i najlepiej pod opieką wykwalifikowanego instruktora.
Można zacząć od systemu opracowanego przez doświadczonego instruktora lub trenera, ewentualnie zabrać się samemu do tworzenia własnego program treningowego - z pomocą użytkowników Forum JWIP.pl. Na począteku ruszamy od fazy I ( tzw. rozruchowej), bo ona jest skierowana do tych którzy mają zamiar ćwiczyć jedynie dla siebie, spokojnie modelować swoją sylwetkę,

Przez 1-2 lat, wykonuje się ćwiczenia podstawowe na największe grupy mięśniowe angażujące praktycznie wszystkie mięśnie. W terenie, chociaż raz w tygodniu wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe. Po kilku pierwszych miesiącach treningu można delikatnie wprowadzać progresję obciążenia. Ćwiczymy i opanowujemy nowe techniki i metody treningu. Doskonalimy koordynacje ruchową, inaczej tzw. nawyki. Systematycznie trenując ( 2-3 razy w tygodniu) zwiększamy swoja siłę, wagę ciała (masę) oraz rozwijamy system nerwowo – mięśniowy. Pamiętajcie, powolutku poprawiamy swoją bazę siłowo – wytrzymałościową !

Po przejściu „szkolenia początkującego” można ćwiczyć już wg. Metod przewidzianych dla dla bardziej wytrenowanych - zaawansowanych.
Za uczestnictwo w zajęciach płacicie, więc wymagajcie opieki /usługi/ ze strony instruktora, czyli właściwego prowadzenia i nadzorowania waszego treningu.
Mamusia dobrze karmi, więc niepotrzebne są wspomagające prochy. Szkoda pieniędzy!

Młodzi uprawiający kulturystykę mają skłonności do przesady – zbyt intensywnie trenują, co prowadzi do uszkodzenia stawów i wiązadeł na długo, zanim siwe włosy pojawią się na ich skroniach.. Kontuzje to wynik nadmiernych obciążeń i intensywności zajęć. Obserwacje zmagań młodych ludzi skłaniają do stwierdzenia, że inspiratorami do tego są przeważnie instruktorzy, którzy przekładają ciężki trening i ewentualne wyniki młodocianych kandydatów na mistrzów nad naukę i czerpaniem radości ze zdrowego trybu życia. Konsekwencją tego, jest jeden mistrz na 99 z urazami, w tym trwałymi!

Aby mieć stalową powłokę i przy okazji zrzucić kilka kilogramów „sadełka” zacznij ćwiczyć mięśnie brzucha, najlepiej w domu i to codziennie i od dziś! Kilka prostych ćwiczeń wykonujemy w seriach do 20 powtórzeń.

W pierwszych tygodniach wykonuj 6 ćwiczeń i tylko po jednej ew. dwóch seriach, potem zwiększaj tylko liczbę serii i tempo, czyli intensywność. Od początku i po roku twój trening nie może przekroczyć 30 minut. Postaraj się i rano wstawaj wcześniej. Ćwicz przed śniadaniem. Dwa miesiące takiego treningu wystarczy, by znacznie wzmocnić mięśnie brzucha i o kilka centymetrów zmniejszyć obwód w pasie. Po roku takiego treningu twoje mięśnie brzucha zamienią się w stalowa powłokę i o to chodzi. Warunek powodzenia systematyczny trening! Pamiętaj o tym siadając przed telewizorem!
Z postów p. Jana i innych- wybrał: Ignacy Poniatowa, maj 2011.
Rej.358./Porady - 47/2011.05.23/ JWIP.PL
Aktualizacja: 2011.06.09 godz. 23:07


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Strog....  z Pionierem, 2004 r.
Strog.... z Pionierem, 2004 r.
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE