Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6932674
osób.
Oni są z nami:
Album - Informacje
Album: KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Sopockie zawody w wieloboju kulturystycznym uznawane za mistrzostwa najlepszych polskich kulturystów przeprowadzane od 1960 roku przez 10 kolejnych lat, odegrały ważną role w kształtowaniu, popularyzowaniu i rozwoju kulturystyki w Polsce. Stanowią istotną i pozytywną część naszej historii ćwiczeń siłowych wiążącą się z epoką bezkoksową.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że sopockie zawody przeprowadzano z inspiracji twórcy polskiej kulturystyki Stanisław Zakrzewskiego, redaktora Sportu dla Wszystkich i zarazem wiceprezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów,


W zawodach sopockich brało się udział dla własnej satysfakcji i aby sprawdzić efekty treningu w rywalizacji z innymi.

Te wszystkie utrudnienia nie zmniejszały chęci i entuzjazmu sprawdzenia się w mistrzowskiej rywalizacji. Co roku na przełomie lipca i sierpnia zawodnicy zjeżdżali do Sopotu. W pierwszych mistrzostwach startowali zawodnicy już dobrze zbudowani, sprawni, silni - przeważnie uprawiający wyczynowo inne niż kulturystyka dyscypliny sportowe: podnoszenie ciężarów, lekką atletykę, judo, gimnastykę, wioślarstwo. Byli najlepszymi z grona ponad tysiąca rekreacyjnie ćwiczących w kilku ośrodkach. W następnych latach przybywało uczestników. Przeważali typowi kulturyści, wyłonieni w drodze ogólnokrajowych eliminacji. Chętnie też r11; poza konkursem - występowali zawodnicy z ZSRR, Czechosłowacji, NRD, Węgier, Szwecji. Raz był też zawodnik z Omanu.

Więcej w artykule Jana Włodarka pt. " Sopockie reflekcje 1960 1970"

Na zdjęciu: Nieoficjalne Mistrzostwa Polski. Sopot 1966 r. Bogusław Krydziński zmagał się w wyciskaniu sztangi leżąc, zarzucaniu sztangi na klatkę piersiową, przysiadzie ze sztangą oraz w pozowaniu. Bardzo dobrze zaprezentował się w pozowaniu, a w wyciskaniu leżąc uzyskał 152,5 kg. Zajął II miejsce w kategorii seniorów. (Więcej w artykułach Jana Włodarka z cyklu mistrzostwa SOPOT).
Fot. Jan Rozmarynowski, dodana w sierpniu 2007 r.
UWAGA! Fotografie chronione prawem autorskim. kopiowanie, rozpowszechnianie obrazów lub jakiejkolwiek ich części, wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Jana Włodarka.

Każde zdjęcie umieszczone w galerii JWIP.PL, tak jak artykuł podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Korzystanie z nich i wstawianie ich na innych portalach internetowy jest możliwe tylko na zasadach określonych przez posiadacza majątkowych praw autorskich.
Oznacza to, ze zdjęcie JWIP.PL można wykorzystywać wyłącznie w sposób, na jaki zgodzi się pisemnie właściciel lub administrator jego prawa. W tym przypadku tylko JWIP.PL.
Ostatnio daje się zauważyć przypadki kopiowania naszych zdjęć i wstawiania ich na komercyjnych portalach kulturystycznych. Ostrzegamy, że będziemy podawać sprawców przywłaszczania sobie naszych zdjęć, jak również tych udostępnionych nam przez osoby współpracujące społecznie z JWIP.PL .
W śród kradnących są m.in. moderatorzy z innych portali, tacy, którzy bez naszego zezwolenia kopiują wstawiając nasze zdjęcia na swoich, przeważnie forach, zamazują naniesiony na nich napis JWIP.PL.
Takie postępowanie w świetle prawa traktowane jest tak samo, jak kradzież poprzez włożenie ręki do cudzej kieszeni i zabranie stamtąd portfela.
Osoba kopiująca nasze zdjęcia artykuły itp. bez zezwolenia i wstawiająca je na innym portalu narażona jest na proces sądowy i na zapłacenie odszkodowania w wysokości trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia.
A przecież wystarczy poprosić o zgodę..
Ilość zdjęć: 29
Ostatnie zdjęcie dodane przez dnia 22 marca 2015
Album
Albumy Zdjęć > KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na plaży, 1967 r.

wlodarek1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4405

Przed zawodami, 1969 r.

danielpasternak1x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3432

Andrzej Zienta, 1963 r.

zienta1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3375

Sopocka plaża - 1966

sopot10_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3757

Upalne lato. Sopot -1968

lato_sopot1967_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4252

Sopot 1960 r.

sopot_60_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3365

Medaliści w kat. seniorów, 1966 r.

sopot66_1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4645

Po zawodach, 1969 r.

jarek7_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3667

Sopot, 1964 r.

jwip_antekkx_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4269

Sopot-1966

jwip_jurek1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3833

Andrzej w podrzucie, 1965 r.

jwip_lask_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 5035

Sopot - 1964

sopot64pi_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4458

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Warszawa, sierpień 2010 r.
Warszawa, sierpień 2010 r.
STANISŁAW PTASZYŃSKI (1942 - 2019)
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE