Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5867697
osób.
Oni są z nami:
Album - Informacje
Album: KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Sopockie zawody w wieloboju kulturystycznym uznawane za mistrzostwa najlepszych polskich kulturystów przeprowadzane od 1960 roku przez 10 kolejnych lat, odegrały ważną role w kształtowaniu, popularyzowaniu i rozwoju kulturystyki w Polsce. Stanowią istotną i pozytywną część naszej historii ćwiczeń siłowych wiążącą się z epoką bezkoksową.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że sopockie zawody przeprowadzano z inspiracji twórcy polskiej kulturystyki Stanisław Zakrzewskiego, redaktora Sportu dla Wszystkich i zarazem wiceprezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów,


W zawodach sopockich brało się udział dla własnej satysfakcji i aby sprawdzić efekty treningu w rywalizacji z innymi.

Te wszystkie utrudnienia nie zmniejszały chęci i entuzjazmu sprawdzenia się w mistrzowskiej rywalizacji. Co roku na przełomie lipca i sierpnia zawodnicy zjeżdżali do Sopotu. W pierwszych mistrzostwach startowali zawodnicy już dobrze zbudowani, sprawni, silni - przeważnie uprawiający wyczynowo inne niż kulturystyka dyscypliny sportowe: podnoszenie ciężarów, lekką atletykę, judo, gimnastykę, wioślarstwo. Byli najlepszymi z grona ponad tysiąca rekreacyjnie ćwiczących w kilku ośrodkach. W następnych latach przybywało uczestników. Przeważali typowi kulturyści, wyłonieni w drodze ogólnokrajowych eliminacji. Chętnie też r11; poza konkursem - występowali zawodnicy z ZSRR, Czechosłowacji, NRD, Węgier, Szwecji. Raz był też zawodnik z Omanu.

Więcej w artykule Jana Włodarka pt. " Sopockie reflekcje 1960 1970"

Na zdjęciu: Nieoficjalne Mistrzostwa Polski. Sopot 1966 r. Bogusław Krydziński zmagał się w wyciskaniu sztangi leżąc, zarzucaniu sztangi na klatkę piersiową, przysiadzie ze sztangą oraz w pozowaniu. Bardzo dobrze zaprezentował się w pozowaniu, a w wyciskaniu leżąc uzyskał 152,5 kg. Zajął II miejsce w kategorii seniorów. (Więcej w artykułach Jana Włodarka z cyklu mistrzostwa SOPOT).
Fot. Jan Rozmarynowski, dodana w sierpniu 2007 r.
UWAGA! Fotografie chronione prawem autorskim. kopiowanie, rozpowszechnianie obrazów lub jakiejkolwiek ich części, wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Jana Włodarka.

Każde zdjęcie umieszczone w galerii JWIP.PL, tak jak artykuł podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Korzystanie z nich i wstawianie ich na innych portalach internetowy jest możliwe tylko na zasadach określonych przez posiadacza majątkowych praw autorskich.
Oznacza to, ze zdjęcie JWIP.PL można wykorzystywać wyłącznie w sposób, na jaki zgodzi się pisemnie właściciel lub administrator jego prawa. W tym przypadku tylko JWIP.PL.
Ostatnio daje się zauważyć przypadki kopiowania naszych zdjęć i wstawiania ich na komercyjnych portalach kulturystycznych. Ostrzegamy, że będziemy podawać sprawców przywłaszczania sobie naszych zdjęć, jak również tych udostępnionych nam przez osoby współpracujące społecznie z JWIP.PL .
W śród kradnących są m.in. moderatorzy z innych portali, tacy, którzy bez naszego zezwolenia kopiują wstawiając nasze zdjęcia na swoich, przeważnie forach, zamazują naniesiony na nich napis JWIP.PL.
Takie postępowanie w świetle prawa traktowane jest tak samo, jak kradzież poprzez włożenie ręki do cudzej kieszeni i zabranie stamtąd portfela.
Osoba kopiująca nasze zdjęcia artykuły itp. bez zezwolenia i wstawiająca je na innym portalu narażona jest na proces sądowy i na zapłacenie odszkodowania w wysokości trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia.
A przecież wystarczy poprosić o zgodę..
Ilość zdjęć: 29
Ostatnie zdjęcie dodane przez dnia 22 marca 2015
Album
Albumy Zdjęć > KULTURYSTYKA MISTRZOSTWA POLSKI - SOPOT
Na plaży, 1967 r.

wlodarek1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4092

Przed zawodami, 1969 r.

danielpasternak1x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3148

Andrzej Zienta, 1963 r.

zienta1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3081

Sopocka plaża - 1966

sopot10_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3468

Upalne lato. Sopot -1968

lato_sopot1967_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3882

Sopot 1960 r.

sopot_60_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3087

Medaliści w kat. seniorów, 1966 r.

sopot66_1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4339

Po zawodach, 1969 r.

jarek7_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3372

Sopot, 1964 r.

jwip_antekkx_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3962

Sopot-1966

jwip_jurek1_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3547

Andrzej w podrzucie, 1965 r.

jwip_lask_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4750

Sopot - 1964

sopot64pi_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 4133

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Joe Weider i znajomi
Joe Weider i znajomi
SPOTKANIA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE