Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7356777
osób.
Oni są z nami:
Fitness w kulturystycznych czasopismach i ... Autor: Minerva
Komentarz

Lipiec 2007 r. Literaturą o fitnessie i kulturystyce nie fascynuję się, a na jej temat staram się pisać powściągliwie. Przyznaję, że od kilkunastu miesięcy nie kupuję krajowych kulturystycznych magazynów, a ostatnio zrezygnowałam z miesięcznika „Kulturystyka i Fitness”, w którym o fitnessie prawie nic nie ma lub jest tylko namiastka niskiego lotu. To, że o nim piszę, to tylko moja uprzejmość za uprzejmość mojego kolegi, bowiem on po kolejnym numerze tego miesięcznika wpada do mnie rozbawiony z egzemplarzem tego tytułu. Dla świętego spokoju w ciągu kilku minut czytam to, co niby jest o fitnessie i przy okazji kilka innych artykułów, które wybieram kierując się tylko nazwą ich tytułu.
I tym razem numer wakacyjny KIF, czyli na lipiec – sierpień, niewiele zawiera informacji o wakacjach, a o fitnessie trochę więcej niż ZERO. Jest w nim trochę relacji z mistrzostw Europy w fitnessie kobiet i one ucieszą z pewnością wyczynówki, których może jest w kraju setka? Natomiast płeć męska może rzucić okiem na strony 81 – 86 i podziwiać Agnieszkę Szwankowską w pięciu pozach zatytułowanych „Słoneczny patrol”.
Nie ma co udawać, że Agnieszka wyglądem wygrywa z pierwowzorem tego tytułu – Pamelą Anderson odważnie prezentując swoje ciało. Fotograf lub grafik czasopisma zdecydowanie w tym jej nie pomógł „ucinając” jej nogi na czterech zdjęciach, a ma ona nogi bardzo zgrabne. Obejrzałam zatem i już miałam zapomnieć o fitnessie, ale mój Frend czuwał i podpowiedział, że „Agnieszka dawno skończyła 18 lat” i to zmieniło moją ocenę. To przecież istotna informacja, której brak w KIF, żeby jednak z podziwem spojrzeć na sylwetkę Agnieszki.
Koszmarnie gorący dzień lata nie skłania mnie do czytania artykułów o kulturystyce. Poszukałam tylko zapowiedzianych na okładce „numeru wakacyjnego” – „treningowych rad na Lato” i ich nie znalazłam, może będą jesienią? Zabawne, gdy się porówna do tego, co jest w rubryce: „Drodzy czytelnicy”, w której i tym razem redaktor naczelny pokazał zęby w uśmiechu i m. in. napisał w nie swoim stylu „trzeba tylko koniecznie uważać, aby kamień nie spadł na głowę.”
I to mnie się najbardziej podoba, a w następnej kolejności pouczająca opowieść pana Stanisława pt., „Co dalej z tym sportem”. Myślę, że jednak nie najgorzej, bowiem pan Stanisław pisze o sobie: „ osiągnąłem wymiary mojego idola Steve Reevesa”. Może bym w to uwierzyła, ale spojrzenie na zdjęcie pana Stanisława prężącego muskuły skłania mnie do zaproponowania mu, żeby jednak spojrzał na swoje odbicie w lustrze. Ani jego mięśnie, ani proporcja i wygląd nie dają p. Stanisławowi podstaw do jakiegokolwiek porównywania się z sylwetką idola. W artykule p. Stanisława jest jeszcze jedna fotka filmowa idola. Ona jednak już wcześniej (chyba rok temu) była w artykule Jan Włodarka opublikowanym w KIF. Jak wiem, autor dostarczył ją redakcji KIF, a redakcja, czyżby bardzo leniwa, musi ilustrować „nim kolejny artykuł? Może ma ponadto kłopoty z pamięcią?
Autor: Minerva


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Zivile Raudonine (2007 r.)
Zivile Raudonine (2007 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE