Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10122821
osób.
Oni są z nami:
Sylwetka Henryka Ososińskego /1980/. Autor: H. Jasiak, J. Włodarek
Autor: H. Jasiak, J. Włodarek

Podczas ostatnich mistrzostw Polski w kulturystyce 28 – letni Henryk Ososiński z Świętochłowic był bodaj jedną z największych rewelacji. Nie tylko wygrał bezkonkurencyjnie najwyższą kategorię wzrostową
powyżej 175 cm), ale zademonstrował spore umiejętności i dobre przygotowanie.
Kulturystykę uprawia już 10 lat, choć zaczynał treningi od gimnastyki. W swojej dotychczasowej, krótkiej karierze kulturystycznej osiągnął już kilka znaczących sukcesów. 2 – krotnie zdobył tytuł mistrza Śląska, był również mistrzem polski Południowej. Poza tym startował na międzynarodowych zawodach w Ostrawie (CSRS), gdzie zajął II miejsce, był trzeci w meczu Polska – CSRS. Ososiński, choć startuje w barwach Ogniska TKKF, ćwiczy przeważnie w domu, gdzie zgromadził własnym sumptem podstawowy sprzęt kulturystyczny. Wszystko wskazuje na to, że Świętochłowiec odniesie jeszcze wiele sukcesów, być może, że nie tylko na arenie krajowej.
A oto dane antropometryczne Henryka Ososińskiego: wzrost – 178 cm, waga –90 kg, obwód klatki piersiowej (na wdechu) – 130 cm, ramienia –47, talia –78 cm.
Henryk Jasiak, 1980 r.

Kilka lat później
Henryk Ososiński na stałe wszedł do czołówki polskich kulturystów. W wyniku ciężkiej pracy treningowej stał się zawodnikiem europejskiej klasy. Duże mięśnie, znakomita rzeźba i proporcjonalna sylwetka, to jego główne walory. W pamięci entuzjastów kulturystyki utrwaliły się jego dwa pasjonujące pojedynki z Andrzejem Urbańskim zakończone wynikiem (1:2) i trzy nieznacznie przegrane z Pawłem Filebornem, pomimo bardzo ładnej jego sylwetki, proporcjonalnego umięśnienia i estetycznego pozowani w trakcie zawodów.
W 1984 roku został ponownie mistrzem Polski w kat do 90 kg, w której to w zawodach mistrzowskich startował do końca swojej kariery. W MP zawsze plasował się na medalowym miejscu.. Srebrny medal zdobył w: Poznaniu-1983 r., Wałbrzychu –1985 r. i w Legnicy-1986 r., zaś brązowym medalistą MP został w Ostrołęce –1982 r. i w Białystoku-1987 r., po czym wyjechał na stałe do Niemiec. W tym kraju z powodzeniem startował w zawodach dla weteranów.
Henryk Ososiński należy do najwybitniejszych kulturystów lat osiemdziesiątych i trwałe wpisał się do historii polskiej kulturystyki tego okresu.
Jan Włodarek, styczeń 2007 r.

Autor: Henryk Jasiak, Jan Włodarek
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Mistrzostwa Polski, 2008 r.
Mistrzostwa Polski, 2008 r.
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE