Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6476458
osób.
Oni są z nami:
Zbajmy o zdrowie. Autor; Marcin Matczak
Każdy z Nas podejmując wysiłek fizyczny powinien regularnie kontrolować swoje zdrowie. To, że ćwiczymy „dla zdrowia” nie zwalnia nas z regularnej kontroli i wykonywania badań. Z lekarzem pierwszego kontaktu – jak sama nazwa wskazuje - powinniśmy być w stałym kontakcie.

Specjalistów trzeba odwiedzać przynajmniej raz – dwa razy w roku. Pomiary ciśnienia tętniczego – należy wykonywać jak najczęściej. Zawsze na początku cyklu treningowego, w połowie oraz po jego zakończeniu. Trzeba też pamiętać o wykonaniu morfologi i poziomu cukru.
Są takie choroby, które nie obejdą się bez kontroli, np. astma, czy choroby oczu. „Każdy jest kowalem swojego losu” – głosi przysłowie. Zgodnie z tą regułą, również i do Nas samych należy dbałość o zdrowie. Są to podstawowe zasady. Należy nie tylko uprawiać regularnie ćwiczenia fizyczne (statyczne i częściej dynamiczne), ale także dbać o zdrową dietę. Nie opychać się tuczącymi potrawami i nie pić chemicznie przetworzonych napojów. Jeśli chodzi o te wyskokowe – to ich ilość należy również ograniczyć, zarówno ilość procentów, jak i częstotliwość ich spożywania. Nie wolno palić papierosów. Należy dbać o zdrowy wypoczynek w nocy, sen jest potrzebny do regeneracji sił. Również higiena osobista powinna być regularnie przestrzegana – nikt nie zaliczy Nas do osób dbających o siebie – jeśli będziemy wydzielać przykre zapachy. To tyczy się nie tylko skóry, ale i uzębienia. Przestrzeganie czystości należy do zasad savoir vivre’u – więc świadczy także o Naszej kulturze osobistej.

Na te i inne tematy toczy się w tej chwili dyskusja na Forum JWiP.pl, zainicjowana przez Pana Jana Włodarka. Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. (dział Forum - „Kulturystyka” – temat „Zdrowie”). W dziale „PORADY” przedstawiamy, również artykuł Stanisława Zakrzewskiego pt. „Kilka słów o higienie ciała i treningu”. Mimo upływu blisko 50 lat nie stracił on na aktualności, a wręcz przeciwnie! Polecamy lekturę.
Marcin Matczak, 3 grudnia 2008 r.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Pierwsze kroki, 1965 r.
Pierwsze kroki, 1965 r.
SŁAWOMIR - THOMAS FILIPOWICZ
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE