Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7950402
osób.
Oni są z nami:
Zbajmy o zdrowie. Autor; Marcin Matczak
Każdy z Nas podejmując wysiłek fizyczny powinien regularnie kontrolować swoje zdrowie. To, że ćwiczymy „dla zdrowia” nie zwalnia nas z regularnej kontroli i wykonywania badań. Z lekarzem pierwszego kontaktu – jak sama nazwa wskazuje - powinniśmy być w stałym kontakcie.

Specjalistów trzeba odwiedzać przynajmniej raz – dwa razy w roku. Pomiary ciśnienia tętniczego – należy wykonywać jak najczęściej. Zawsze na początku cyklu treningowego, w połowie oraz po jego zakończeniu. Trzeba też pamiętać o wykonaniu morfologi i poziomu cukru.
Są takie choroby, które nie obejdą się bez kontroli, np. astma, czy choroby oczu. „Każdy jest kowalem swojego losu” – głosi przysłowie. Zgodnie z tą regułą, również i do Nas samych należy dbałość o zdrowie. Są to podstawowe zasady. Należy nie tylko uprawiać regularnie ćwiczenia fizyczne (statyczne i częściej dynamiczne), ale także dbać o zdrową dietę. Nie opychać się tuczącymi potrawami i nie pić chemicznie przetworzonych napojów. Jeśli chodzi o te wyskokowe – to ich ilość należy również ograniczyć, zarówno ilość procentów, jak i częstotliwość ich spożywania. Nie wolno palić papierosów. Należy dbać o zdrowy wypoczynek w nocy, sen jest potrzebny do regeneracji sił. Również higiena osobista powinna być regularnie przestrzegana – nikt nie zaliczy Nas do osób dbających o siebie – jeśli będziemy wydzielać przykre zapachy. To tyczy się nie tylko skóry, ale i uzębienia. Przestrzeganie czystości należy do zasad savoir vivre’u – więc świadczy także o Naszej kulturze osobistej.

Na te i inne tematy toczy się w tej chwili dyskusja na Forum JWiP.pl, zainicjowana przez Pana Jana Włodarka. Zapraszamy do czynnego udziału w dyskusji. (dział Forum - „Kulturystyka” – temat „Zdrowie”). W dziale „PORADY” przedstawiamy, również artykuł Stanisława Zakrzewskiego pt. „Kilka słów o higienie ciała i treningu”. Mimo upływu blisko 50 lat nie stracił on na aktualności, a wręcz przeciwnie! Polecamy lekturę.
Marcin Matczak, 3 grudnia 2008 r.


Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Ostrawa, 2004 r.
Ostrawa, 2004 r.
JEWGIENIJ KOŁTUN, ROSJA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE