Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6096748
osób.
Oni są z nami:
Artykuł nie tylko dla pigularzy,bez komentarza
JWIP.PL: przedstawiamy artykuł pt, „Dla pigularzy: zabójczy proceder”, który ukazał się w Onet.Pl, w dniu 8.04.2008 r., a pochodzi z „Suddeutsche Zetiung . Nie dajemy swojego komentarza, bo on dla każdego myślącego nie jest potrzebny. Tu wyżej zmieniliśmy jedynie tytuł tego artykułu na bardziej spójny z profilem naszego serwisu. (15 marca 2009 r.).

DLA PIGULARZY: ZABÓJCZY PROCEDER
Aptekarze i kryminolodzy biją na alarm: co dziesiąty kupowany na świecie lek (w tym anaboliki) to podróbka.
Szczególnie niebezpieczne jest nabywanie farmaceutyków przez internet.
W ostatnim czasie wzrosło niebezpieczeństwo kupna sfałszowanych leków. Eksperci ostrzegają, że w samych tylko Niemczech od sześciu do ośmiu procent najczęściej sprzedawanych lekarstw zawiera podrobione składniki. Kopiuje się głównie modne preparaty, jak anaboliki czy środki wspomagające potencję, a wylęgarnią plagiatów jest internet.


Niebezpieczny trend potwierdzają także służby celne. W 2005 roku zarekwirowały około 530 tys. podrobionych tabletek i 14 tys. ampułek. Rok później liczby te zwiększyły się czterokrotnie: dwa miliony tabletek i 65 tys. ampułek. Większość dostaw pochodziła z Europy Wschodniej i Dalekiego Wschodu. Federalny Urząd Kryminalny informuje, że wiele lekowych koktajli sporządzono w pokątnych laboratoriach Chin i Indii.

Póki co jednak konsumenci muszą być czujni decydując się na zakup tabletek poza apteką. Według Federalnego Urzędu Kryminalnego podrobione preparaty sprzedaje się za pośrednictwem poczty, na czarnym rynku i w środowisku kulturystów "z ręki do ręki". W dystrybucji specjalizują się mężczyźni. Większość fałszerzy to sprawcy między 21. a 40. rokiem życia, działający "w szeroko rozgałęzionych sieciach".
A podróbki są coraz bardziej podobne do oryginałów. – Bardzo trudno jest odróżnić oszustwo od rzetelnej oferty – ostrzega BKA.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1988 r.
Mistrzostwa "Błyskawicy", 1988 r.
KRZYSZTOF GÓRNICKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE