Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7945884
osób.
Oni są z nami:
Artykuł nie tylko dla pigularzy,bez komentarza
JWIP.PL: przedstawiamy artykuł pt, „Dla pigularzy: zabójczy proceder”, który ukazał się w Onet.Pl, w dniu 8.04.2008 r., a pochodzi z „Suddeutsche Zetiung . Nie dajemy swojego komentarza, bo on dla każdego myślącego nie jest potrzebny. Tu wyżej zmieniliśmy jedynie tytuł tego artykułu na bardziej spójny z profilem naszego serwisu. (15 marca 2009 r.).

DLA PIGULARZY: ZABÓJCZY PROCEDER
Aptekarze i kryminolodzy biją na alarm: co dziesiąty kupowany na świecie lek (w tym anaboliki) to podróbka.
Szczególnie niebezpieczne jest nabywanie farmaceutyków przez internet.
W ostatnim czasie wzrosło niebezpieczeństwo kupna sfałszowanych leków. Eksperci ostrzegają, że w samych tylko Niemczech od sześciu do ośmiu procent najczęściej sprzedawanych lekarstw zawiera podrobione składniki. Kopiuje się głównie modne preparaty, jak anaboliki czy środki wspomagające potencję, a wylęgarnią plagiatów jest internet.


Niebezpieczny trend potwierdzają także służby celne. W 2005 roku zarekwirowały około 530 tys. podrobionych tabletek i 14 tys. ampułek. Rok później liczby te zwiększyły się czterokrotnie: dwa miliony tabletek i 65 tys. ampułek. Większość dostaw pochodziła z Europy Wschodniej i Dalekiego Wschodu. Federalny Urząd Kryminalny informuje, że wiele lekowych koktajli sporządzono w pokątnych laboratoriach Chin i Indii.

Póki co jednak konsumenci muszą być czujni decydując się na zakup tabletek poza apteką. Według Federalnego Urzędu Kryminalnego podrobione preparaty sprzedaje się za pośrednictwem poczty, na czarnym rynku i w środowisku kulturystów "z ręki do ręki". W dystrybucji specjalizują się mężczyźni. Większość fałszerzy to sprawcy między 21. a 40. rokiem życia, działający "w szeroko rozgałęzionych sieciach".
A podróbki są coraz bardziej podobne do oryginałów. – Bardzo trudno jest odróżnić oszustwo od rzetelnej oferty – ostrzega BKA.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Marek i Bogumiła
Marek i Bogumiła
GOŚCIE
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE