Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
9950454
osób.
Oni są z nami:
Półmetrowy biceps bez sterydów. Autor: Marcin Matczak

(Na zdjęciu od prawej:Ron Covino i Larry Cianchetta)

Trudno w to uwierzyć dzisiejszym „znawcom”, którzy zalecają tuczące diety i masę odżywek, że do takich rezultatów można dojść zupełnie na sucho. Oni, obracający się w dobrobycie perfumowanych sal, drogich aparacików do wyginania różnych części ciała i sterty puszek na „wzmocnienie” ,wyśmiewają wszystko co „stare i niemodne”.
Wspomnienie pionierów kulturystyki budzi obojętność, gdyż twierdzą, że atleci lat 50. i 60. mieli małą masę mięśniową i na dodatek potrafili wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, wówczas wzbudzającąc tym podziw.
Ten współczesny mit łatwo obalić – przedstawiając m.in. sylwetkę kulturysty, o którym w 1962 roku napisał w „Sporcie dla Wszystkim” Stanisław Zakrzewski. Jego artykuł pt. „Ron Covino – Kulturysta – artysta filmowy” zamieszczamy w dziale „Sylwetki”.

Ron Covino – jest przypadkiem atlety o wspaniałej budowie, szerokiej klatce piersiowej i wąskiej talii, ze znakomicie zbudowanymi nogami i bicepsami, których nie powstydziłby się nawet dzisiejszy mięśniak wyhodowany na „koksie”. Uzyskał je w trakcie pięciu lat intensywnych ćwiczeń siłowych! Nad swoją budową pracował przez cały czas systematycznie i proporcjonalnie. W tym czasie zwiększał stopniowo ciężary, obwody poszczególnych mięśni oraz masę ciała. Jednocześnie zmniejszył nieznacznie obwód w pasie.
Nie doprowadził do przerostów mięśniowych, a to ze względu na swój wzrost. W wieku 22 lat osiągnął 189 cm wzrostu i 102 kg wagi, a poszczególne części ciała powiększył o kilkanaście centymetrów! To się nazywa sukces bez „koksu”! My takich kulturystów propagujemy, przypominamy i popieramy!


Covino w zawodach startował tylko 3 lata, odnosząc następujące sukcesy:
1959 – Mr Eastern America – AAU, 3 miejsce w kategorii “wysokich”
1959 – Mr New York City – AAU, 4 miejsce w kategorii „wysokich”
1960 – Mr America – IFBB, 2 miejsce w kategorii „wysokich”'

Po ostatnich zawodach trafił na okładkę grudniowego magazynu „Mr America” z 1960 roku. Od tego rozpoczął się jego kariera w filmie.
Artykuł, który zamieszczamy w dziale „SYLWETKI” – to kolejna lektura, z opisem urozmaiconych ćwiczeń w systemie Full Body, którą polecamy obecnie ćwiczącym.
Autor: Marcin Matczak, 28 marca 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Rysunek
Rysunek
GALERIA PRAC WOJTKA SIUDMAKA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE