Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
7945660
osób.
Oni są z nami:
Półmetrowy biceps bez sterydów. Autor: Marcin Matczak

(Na zdjęciu od prawej:Ron Covino i Larry Cianchetta)

Trudno w to uwierzyć dzisiejszym „znawcom”, którzy zalecają tuczące diety i masę odżywek, że do takich rezultatów można dojść zupełnie na sucho. Oni, obracający się w dobrobycie perfumowanych sal, drogich aparacików do wyginania różnych części ciała i sterty puszek na „wzmocnienie” ,wyśmiewają wszystko co „stare i niemodne”.
Wspomnienie pionierów kulturystyki budzi obojętność, gdyż twierdzą, że atleci lat 50. i 60. mieli małą masę mięśniową i na dodatek potrafili wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, wówczas wzbudzającąc tym podziw.
Ten współczesny mit łatwo obalić – przedstawiając m.in. sylwetkę kulturysty, o którym w 1962 roku napisał w „Sporcie dla Wszystkim” Stanisław Zakrzewski. Jego artykuł pt. „Ron Covino – Kulturysta – artysta filmowy” zamieszczamy w dziale „Sylwetki”.

Ron Covino – jest przypadkiem atlety o wspaniałej budowie, szerokiej klatce piersiowej i wąskiej talii, ze znakomicie zbudowanymi nogami i bicepsami, których nie powstydziłby się nawet dzisiejszy mięśniak wyhodowany na „koksie”. Uzyskał je w trakcie pięciu lat intensywnych ćwiczeń siłowych! Nad swoją budową pracował przez cały czas systematycznie i proporcjonalnie. W tym czasie zwiększał stopniowo ciężary, obwody poszczególnych mięśni oraz masę ciała. Jednocześnie zmniejszył nieznacznie obwód w pasie.
Nie doprowadził do przerostów mięśniowych, a to ze względu na swój wzrost. W wieku 22 lat osiągnął 189 cm wzrostu i 102 kg wagi, a poszczególne części ciała powiększył o kilkanaście centymetrów! To się nazywa sukces bez „koksu”! My takich kulturystów propagujemy, przypominamy i popieramy!


Covino w zawodach startował tylko 3 lata, odnosząc następujące sukcesy:
1959 – Mr Eastern America – AAU, 3 miejsce w kategorii “wysokich”
1959 – Mr New York City – AAU, 4 miejsce w kategorii „wysokich”
1960 – Mr America – IFBB, 2 miejsce w kategorii „wysokich”'

Po ostatnich zawodach trafił na okładkę grudniowego magazynu „Mr America” z 1960 roku. Od tego rozpoczął się jego kariera w filmie.
Artykuł, który zamieszczamy w dziale „SYLWETKI” – to kolejna lektura, z opisem urozmaiconych ćwiczeń w systemie Full Body, którą polecamy obecnie ćwiczącym.
Autor: Marcin Matczak, 28 marca 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Flesz
Przed pokazem, 1971 r.
Przed pokazem, 1971 r.
w toku modyfikacji. TKKF "BŁYSKAWICA" DO POŁOWY LAT 70.
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE