Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6836939
osób.
Oni są z nami:
Dziś ktoś potrafi?
W 1962 roku Stanisław Zakrzewski napisał: „Trudno sobie wyobrazić kulturystę nieumiejącego stać lub chodzić na rękach, ale tylko najlepsi potrafią w staniu na rękach uginać i prostować ramiona”. Obecnie to zdumiewa, bo kto widział kulturystów chodzących na rękach, np. na plaży. Co z tego, że większość z nich ma dużą masę, wypasioną na odżywkach, którą jeszcze potrafią napinać, bo to najłatwiej i żadna sztuka.
O sposobie wykonywania tej sztuczki gimnastycznej można przeczytać artykulik pt. "Dziś ktoś potrafi?" Jest on w dziale „PORADY”.

JWIP.PL 16 kwietnia 2009 r.

W 1962 roku Stanisław Zakrzewski napisał: „Trudno sobie wyobrazić kulturystę nieumiejącego stać lub chodzić na rękach, ale tylko najlepsi potrafią w staniu na rękach uginać i prostować ramiona”. Obecnie to zdumiewa, bo kto widział kulturystów chodzących na rękach, np. na plaży. Co z tego, że większość z nich ma dużą masę, wypasioną na odżywkach którą jeszcze potrafią napinać, bo to najłatwiej i żadna sztuka.

Redaktor uczył sztuczek gimnastycznych, których umiejętność wykonywania budowała prestiż ćwiczących i kulturystyki. Właśnie jedna z nich, tj. ze stania na rekach uginanie i prostowanie ramion robiła piorunujące wrażenie na widzach. Mistrzami w tym ćwiczeniu byli między innymi: Józef Radziwiłko, Stefan Polis, Antoni Kołacki, Sławomir Filipowicz - mistrzowie kulturystyki w latach 60. w XX.

Jest to ćwiczenie trudne, ale bardzo wartościowe ( wzmacnia w nadzwyczajny sposób miesień trójgłowy ramienia) i bardzo efektywne. Trzeba powiedzieć, że najlepsi kulturyści „epoki kulturystyki naturalnej” uginali i prostowali ramiona nawet z obciążeniem.
„ Potrzebne są dwa solidne stołki lub krzesła, które rozstawiamy na szerokość barków. Stajemy między krzesłami, opieramy na nich płasko dłonie i przechodzimy do stania na rękach (ramiona w łokciach wyprostowane). Z tej pozycji wykonujemy „pompki”, tzw. Uginamy i prostujemy ramiona w łokciach tak głęboko, by barkami dotknąć krzeseł. Po zejściu w dól następuje natychmiastowy wyprost ramion.
Kto z łatwością wykona kilka ugięć ramion, ten obciąza odpowiednio kark ( początkowo 2, 5 kg) próbując uginać i prostować ramiona. Niewielu prawdopodobnie zdoła je wykonać nawet beż obciążenia. Zacząć trzeba od stójki z nieznacznym tylko ugięciem ramion (kilka zaledwie centymetrów) i natychmiast je prostować. Stopniowo trzeba ugięcie to pogłębiać”.

Kto tak potrafi?
Opracowanie artykułu Stanisława Zakrzewskiego, przygotował: Ignacy, 16 kwietnia 2009 r.
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
 W drodze na trening, 2010 r.
W drodze na trening, 2010 r.
STANISŁAW PTASZYŃSKI z USA
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE