Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
5977999
osób.
Oni są z nami:
Album - Informacje
Album: Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
STANISŁAW ZAKRZEWSKI - OJCIEC POLSKIEJ KULTURYSTYKI

To, że kulturystyka, jako system treningu siłowego została przeszczepiona na polski grunt, jest wyłączną zasługą magistra Stanisława Zakrzewskiego, który w 1957 roku, w kierowanym przez siebie czasopiśmie SPORT DLA WSZYSTKICH, zaczął lansować nową formę kultury fizycznej. Ona od razu zadomowiła się w Polsce na dobre, choć przyjęła inne zasady niż kulturystyka szpanerską na Zachodzie. Stoczono o nią wiele sporów, przy okazji również samą nazwę kulturystyka, ale została.

Stanisław Zakrzewski stworzył tzw. polski model kulturystyki, charakteryzujący się wszechstronnością ćwiczeń i włączeniem szeregu elementów z treningu np. lekkoatletów, ciężarowców, gimnastyków. Obok rozwijania siły, mięśni i sprawności fizycznej Redaktor nakłaniał do rozwijania kultury ogólnej, czerpiąc z dóbr kultury oraz kontaktów z ludźmi i wszystko to, co najlepsze, co wzbogacić może osobowość.

Właśnie taką kulturystyką zainteresowała się młodzież. Kulturystka wkrótce stała się masowym ruchem, na czele, którego był Redaktor, a wspomagało go liczne grono Jego sportowych wychowanków.

To Stanisławowi Zakrzewskiemu kulturystyka zawdzięcza głównie swój rozwój i popularność. Szkoda jednak, ze o tym zapomnieli współcześni animatorzy kulturystyki, widzącej w niej źródło własnego dochodu.

W tym albumie prezentujemy zdjęcia Twórcy naszej kulturystyki, większość z nich nie była publikowana. Systematycznie będziemy powiększać ten zbiór, o zdjęcia ilustrujące działalność Stanisława Zakrzewskiego na rzecz polskiej kultury fizycznej.
Jego dokonania przedstawiamy w licznych artykułach tematycznych: sylwetki, historia, Jan Włodarek, porady, trening.

UWAGA! Fotografie chronione prawem autorskim. kopiowanie, rozpowszechnianie obrazów lub jakiejkolwiek ich części, wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Jana Włodarka.


Każde zdjęcie umieszczone w galerii JWIP.PL, tak jak artykuł podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Korzystanie z nich i wstawianie ich na innych portalach internetowy jest możliwe tylko na zasadach określonych przez posiadacza majątkowych praw autorskich.
Oznacza to, ze zdjęcie JWIP.PL można wykorzystywać wyłącznie w sposób, na jaki zgodzi się pisemnie właściciel lub administrator jego prawa. W tym przypadku tylko JWIP.PL.
Ostatnio daje się zauważyć przypadki kopiowania naszych zdjęć i wstawiania ich na komercyjnych portalach kulturystycznych. Ostrzegamy, że będziemy podawać sprawców przywłaszczania sobie naszych zdjęć, jak również tych udostępnionych nam przez osoby współpracujące społecznie z JWIP.PL .
W śród kradnących są m.in. moderatorzy z innych portali, tacy, którzy bez naszego zezwolenia kopiują wstawiając nasze zdjęcia na swoich, przeważnie forach, zamazują naniesiony na nich napis JWIP.PL.
Takie postępowanie w świetle prawa traktowane jest tak samo, jak kradzież poprzez włożenie ręki do cudzej kieszeni i zabranie stamtąd portfela.
Osoba kopiująca nasze zdjęcia artykuły itp. bez zezwolenia i wstawiająca je na innym portalu narażona jest na proces sądowy i na zapłacenie odszkodowania w wysokości trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia.
A przecież wystarczy poprosić o zgodę.
Ilość zdjęć: 34
Ostatnie zdjęcie dodane przez dnia 17 marca 2016
Album
Albumy Zdjęć > Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972)
Syberyjska tajga, 1969

jwip_tiumien1969r_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2781

Moskwa 1969

jwip_moskwa1970_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3090

Wilno 1970

wilnox_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2775

Nowy etap, 1971

reczek_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2455

Rok 1971

1971_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2505

W Herkulesie, 1971 r.

herkules71_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2421

Ben Weider, 1984

1984_jwip_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2499

Przed rodzinnym grobem Stanisława Zakrzewskiego

powazski3x_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3037

Biblioteka Stanisława Zakrzewskiego, 2009 r.

2biblioteka_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2798

Jan Włodarek wśród książek Redaktora, 2009 r.

1biblioteka_t1.jpg

Komentarzy: 0
Obejrzano: 2883

Strona 3 z 3 < 1 2 3
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Marian Rossa
Marian Rossa
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE