Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
6833766
osób.
Oni są z nami:
Zdjęcie
Albumy Zdjęć > Stanisław Zakrzewski (1907 - 1972) > Biblioteka Stanisława Zakrzewskiego, 2009 r. << >>
2biblioteka.jpg
Odrębnym rozdziałem w biografii Stanisława Zakrzewskiego jest dziennikarstwo i praca publicystyczna. Już w latach trzydziestych pisywał do sportowych czasopism: "Raz,Dwa, Trzy", "Ilustrowanego Kuriera Codziennego ","Stadionu" oraz do " Tygodnika Sportowego".
Po wojnie został pierwszym szefem utworzonego "Sportowca". Uruchomił " Lekką Atletykę" i "Koło Sportowe " , które przekształcił w "Sport dla Wszystkich", Od początku istnienia tego legendarnego czasopisma aż do 1966 r. był w nim redaktorem naczelnym. Później pracował w różnych redakcjach sportowych, ostatnio w miesięczniku "Żagle" na stanowisku sekretarza.
Rozległą wiedzę zdobywał przez lata praktyki oraz literaturę, głównie anglojęzyczną. W domu miał ponad 3 tys książek w różnych językach, a czytał w 8 językach. Hojnie dzielił się swoją przeogromną wiedzą. Napisał setki artykułów i ponad 20 książek z zakresu historii sportu oraz ćwiczeń siłowych i kulturystyki. Ich łączny nakład wyniósł ponad milion egzemplarzy.

Z kulturystyką zetknął się w czasopismach zagranicznych, szczególnie angielskich, jak również i w kontaktach bezpośrednich. Było to w latach 50. przy okazji pobytu w Polsce grupy amerykańskich ciężarowców, wśród których byli znakomici kulturyści, jak np. Tomy Konno. Opiekował się nimi Bob Hoffman - dziennikarz, wydawca czasopism kulturystycznych, multimilioner oraz były ciężarowiec i kulturysta.
(Z artykułu: " Stanisław Zakrzewski - Twórca Polskiej Kulturystyki " aut. Jan Włodarek).

Na zdjęciu pokój w którym pracował Stanisław Zakrzewski i jego zbiory: książki i oprawione roczniki czasopism sportowych, również z zakresu kulturystyki.

Fot. Jan Włodarek, dodana 29 sierpnia 2009 r.


Biblioteka Stanisława Zakrzewskiego, 2009 r.
<< >>

Komentarzy: 0
Obejrzano: 3007
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Wszystkich Święty...
Aby poprawić jako...
Swięto Niepodległ...
Pożegnanie warsza...
Kapusta zalecana ...
Flesz
Waldek, rowerem na trening
Waldek, rowerem na trening
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE