Strona Główna

Nasz program

O nas

Forum

Galeria zdjęć

PIONIERZY

Kontakt
Artykuły:
Jan Włodarek
Historia
Sylwetki
Wywiady
Porady
Trening
Dietetyka
Medycyna
Wspomaganie
Sterydy
Ośrodki
RÓŻNE
Statystyka
Odwiedziło nas:
10187569
osób.
Oni są z nami:
Zdjęcie
Albumy Zdjęć > JAK TO BYŁO KIEDYŚ... > Pożegnanie z Syberią, 1969 r. Tiumień, Rosja << >>
.jpg
Kulturyści warszawskiej Błyskawicy, uczestnicy Mistrzostw Syberii w Kulturystyce (29-30 marzec 1969 r.), żegnani na tiumieńskim lotnisku przez organizatorów tej mistrzowskiej imprezy.
Od lewej: Jewgenij Kołtun, Krzysztof Polubiec, Olga Koratajewa, Jacek Puściński, Nina Łukianowa, Jan Włodarek, klęczy Wiesław Szydłowski.
Pożegnalne kulturystów warszawskiej Błyskawicy z organizatorami Syberyjskich Mistrzostw Kulturystów utrwalone na zdjęciu zostało opublikowane w rosyjskich gazetach dwa dni po tych zawodach. Kilka miesięcy temu, czyli po 37 latach to samo zdjęcie ukazało się w książce upamiętniającej 40 lat działalności Syberyjskiego Klubu Kulturystycznego Antey Tiumeń, a dziś kopię tego zdjęcia przysłał nam Jewgienij Kołtun, sprawiając tym duża przyjemność.


W syberyjskich zawodach startowało ponad 70 zawodników rywalizujących w 3 kategoriach: jedna juniorów i dwie seniorów, podzielonych wg wzrostu. Zawodnicy reprezentowali m.in. miasta: Tiumeń, Omsk, Chaborowsk, Tomsk, Swierdłowsk, Wilno, Kowno. W dwóch kategoriach zwyciężyli Polacy: Sławomir Filipowicz w juniorach. Mnie również dopisało szczęście i wygrałem w kategorii seniorów wyższych.
Były to zawody znakomicie przeprowadzone i z niespotykaną na owe czasy oprawą.
W tym miejscu muszę odnotować, że reprezentacja Błyskawicy, której kierownikiem był Stanisław Zakrzewski była pierwszą ekipą zagraniczną w tym regionie kraju, co ma historyczne znaczenie nie tylko dla Błyskawicy.
W czasie tych zawodów zrodzły się trwałe przyjaźnie, które przetrwały do dziś.

Fot.: z arch. J.Koltuna, dodane 20 listopada 2007 r.


Pożegnanie z Syberią, 1969 r. Tiumień, Rosja
<< >>

Komentarzy: 1
Obejrzano: 4899
Nie należy rozpoczynać treningu siłowego pod wpływem środków dopingujących i odurzających. Przed wykonywaniem opisanych tutaj metod treningowych i ćwiczeń należy się skonsultować z lekarzem. Autorzy i właściciel strony JWIP.PL nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki działań wynikających bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania informacji zawartych na tej stronie.
Ostatnie Artykuły
Skutki koronawiru...
Święta Wielkiej ...
Zmarł nasz Przyja...
Wspomnienie... Pa...
Rak jądra choroba...
Flesz
Zivile Raudonine (2007 r.)
Zivile Raudonine (2007 r.)
SYLWETKI
Na forum
Tylko aktywnych zapraszamy na forum
oraz
do PionierówJeżeli na tej stronie widzisz błąd, napisz do nas.

Jan Włodarek | Historia | Sylwetki | Wywiady | Porady | Trening | Dietetyka | Medycyna | Wspomaganie | Sterydy | Ośrodki | RÓŻNE